Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik-e válaszolni tájékoztató...

Illik-e válaszolni tájékoztató jellegű emailekre?

Figyelt kérdés

Mostanában több (számomra fontos) emailt kaptam, amelyek nagy része egy telefonbeszélgetés utáni megerősítés. Például interjú időpont, hivatalos ajánlattétel (amit még telefonon elfogadtam), vagy általános tájékoztató email. A másik fél tehát biztos benne, hogy megértettem, és elfogadtam az emailjében leírtakat, egyszer telefonon rá is kérdeztem, hogy válaszoljak e majd az emailre, azt mondták nem fontos. Igazság szerint szerintem a válasz még kellemetlenséget is okoz nekik akár, pl látják hogy jaj van egy új emailem, meg kell néznem, jaj hát csak köszönetet mondott, ejj!


Ha valaki azon a véleményen van, vagy esetleg "belső körökből" tudja, hogy gáz az, ha valaki nem válaszol, akkor valami példát tudna írni arra, hogy hogyan néz ki egy értelmes válasz? Pl:

Kedves Akáki!


Köszönöm, ez megfelelő volna nekem!


Üdvözlettel:

Én?



#e-mail #illik-e válaszolni
2014. febr. 28. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges válaszolni. A cégnél tömegével küldjük a tájékoztató leveleket, küldünk ki telefonon megbeszélt anyagokat, felhívásokat - senki nem várja el, hogy válaszolj rá.

Kivéve persze, ha valamit kérdeznek benne.

2014. febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kell válaszolni. Pl. interjú-időpontnál feltétlenül, mert abból derül ki, hogy nem értetted félre a pontos időt. Ha hivatalos ajánlattétel, akkor is - hiszen a telefonon való elfogadás csak egy szóbeli valami, értékeket, pénzösszegeket, áru-tételeket, dátumokat félre is lehet érteni telefonon. Viszont leírva meg is marad, mint igazolás, bizonylat.

A visszaírt válasz idézze az eredeti ajánlatot, majd legyen utána biggyesztve egy pár udvarias szó. pl. Köszönettel nyugtázom szíves meghívását. Örömmel nézek elébe az Önnel való kedd d.e. 10 órai találkozásunknak.

Maradok őszinte híve vagy Szívélyes üdvözlettel stb.

2014. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hivatalosan biztos vagyok benne, hogy ezekre a kérdésekre, amikről beszélek, nem kell válasz, tehát csak az etikettel kapcsolatban voltam bizonytalan. A papírokat úgyis ki kell majd töltenem, meg aláirosgatni, az interjún viszont elmondták, hogy az ajánlattételt már akár telefonon is elfogadhatom.
2014. márc. 1. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!