Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mióta lehet 12-es filmekben,...

Mióta lehet 12-es filmekben, napközben vagy főműsoridőben káromkodni, meg gyerekműsorokban?

Figyelt kérdés
A sokadik sorozatban hallom, hogy k*rváznak. Ez most épp délben ment, de volt este 7-8-kor is, simán kimondták. De a legjobb az volt, amikor gyerekcsatornán hallottam a "kicseszés" és "sz*r" szavakat... Ez mióta lett elfogadott és normális, és korhatár nélkül engedélyezett? Csak engem zavar?
2014. márc. 13. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gyerekek már sokkal korábban elkezdenek káromkodni, tehát már elég rég óta.
2014. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy káromkodnak, az én általános iskolai osztályomban is volt egy korszak felsőben, de nem a tévéből szedtük, és miért is kell ráerősítenie a tv-nek?

De a kérdésem nem is erre vonatkozott, kedves első, hanem arra, hogy a korhatárokat másképp határozzák meg egy ideje, és nem tudom, mióta.

2014. márc. 13. 12:01
 3/12 anonim ***** válasza:
A szar szó 2001-ben "kanonoziálódott" és már nem kell kinémítani/kisípolni. Régen a hülye is csúnya szó volt, mára már nem az. A kicseszés pedig kifejezetten finomkodó kifejezés, a kib*szás szalonképes változata.
2014. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*kanonizálódott
2014. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tv nem erősít rá semmire. Ha valaki nem szeretne káromkodni, mert nem tartja megfelelő útnak a gondolatai közléséhez, az nem is fog.

És fordítva is igaz.

2014. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En elõttem is mindig káromkodtak, a TVben is hallok "sok finom szót",de mégsem tanultam el,mert nincs kedvem igy beszélni, azzal nem érzem magam jobbnak!
2014. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy ez valami különös trauma lenne egy gyerek számára. Az utcán részeg bácsik "főműsoridőben" ezerszer szaftosabbakat mondanak.
2014. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A "kicseszés" és "sz*r" szavak még belefér.


Itt a besorolás: [link]

2014. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát, akkor csak nekem furcsa vagy zavaró... Jó tudni. Ezeknek a stilisztikai szempontú szerepét sem értem... Miért nem lehet másképp megfogalmazni?

Kics*sztél velem = kiszúrtál velem

sz*r = értelemtől függően kaki vagy rossz


Bár a k*rvát nem említette egyikőtök sem, pedig tulajdonképpen ez talán a legérthetetlenebb...

A Pom pom meséinek, Mézga Gézának, de akár újabbat említve a Franklin alkotóinak sem kellett ezekhez a szavakhoz nyúlnia a megfelelő kifejezéshez gyerekmeséről szólva.

Azt el tudom fogadni, hogy nem gyerekműsorba bele-belecsúsznak ilyenek, azt valóban kiszűrheti könnyebben a szülő.


Köszönöm a válaszaitokat, azoknak is, akikkel egyetértek (pl. az utcán rosszabbat is hallhat, stb.), meg azoknak is, akikkel nem, hiszen a véleményekre voltam kíváncsi, elfogadom mindenkiét! :) Megy a zöld kéz mindenkinek! :)

A linkért külön köszi! :)

2014. márc. 13. 19:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Ma már a gyerekek, kiskamaszok között is szleng a szar. Többet használják, mint a rossz szót. Ha a rosszat használnánk helyette bizonyos helyzetekben, főleg kiskamaszokról szóló kortárs sorozatokban, egyszerűen hiteltelen lenne. Én sem örülök neki, de ez így van.
2014. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!