Mi az az oláh cigány?

Figyelt kérdés
miben különbözik egy sima cigánytól? Ők milyenek?

2014. márc. 17. 20:08
 1/5 viktorvarga ***** válasza:
86%

undorító fajta,még a többinél is rosszabb.gátlástalan,agressziv,pénzéhes,buta,igénytelen okádékok...

töbnyire hagyomány őrzők,lenézik a többi cigányt,nem szivesen keverednek más tipusú fajtákkal.

2014. márc. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
a magyarországi cigányok túlnyomó többsége oláhcigány. Azért nevezik így őket, mert Oláhország felől (mai Románia Déli alföldi vidéke) érkeztek. Nem onnan jöttek, csak azon keresztül. Ezért.
2014. márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
* de ezn még a 16-17. században volt. Nevezhetnék őket görög cigányoknak is, mert görög területeken is átvándoroltak, hogy ideérjenek a Kárpát-medencébe, de mivel Oláhország/Románia van közvetlen Magyarország mellett, ezért oláhcigányoknak nevezték el őket.
2014. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Annak idején Romániából jöttek ide, ahogy előző is írja. Egy dunántúli városban dolgoztam egy ideig, ott voltak (mifelénk, Borsodban nem nagyon láttam még). A források szerint lováriul beszélnek, de már köztük sem mindegyik tudja. Felismerni meg inkább csak a nőket lehet, ők azok a tipikus óriás arany fülbevalós, szoknyás, hosszú hajú cigányasszonyok. És én úgy vettem észre, nem azok a legfeketébb cigányok, sőt, egészen világos bőrűek is vannak köztük.
2014. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A eléggaládabb,szemét,rosszindulatú faj. Benne minden negatív cigány tulajdonság megtalálható.... Ami mozdítható,az nincs biztonságban
2015. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!