Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Franciáknál kinek hány puszit...

Franciáknál kinek hány puszit szokás adni?

Figyelt kérdés
nemrég megismertem pár franciát, akiknél vagy egyet adtak és mondták hogy ne adjak többet valaki meg 3! is adott, ő meg mondta hogy nem csak 2 hanem 3.....na ezt most aztán nem értem :D
2014. ápr. 21. 12:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
27%
Ne adj 1-et sem hanem mutasd a középső ujjad mondjad hogy mi meg így szoktuk
2014. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyan mindegy. nalunk sem mindenki dupla puszizik. Azt megerzed, hogy a masik egynel tobbet akar adni, vagy nem.
2014. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
az egy puszi divat. altalaban kettot vagy harmat adnak, delebbre pl a harom a szokas, mikor megyunk baratom csaladjahoz latogatoba Del-Fr.o.-ba, folyamat elfelejtem, mert amugy eszakkeleten lakunk, es itt a ketto a szokas :D
2014. ápr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Párizsban és környékén nagyon változó. lehet egy, két, sőt három puszit is adni. Közeli hozzátartozók vagy jó barátok négyet is elcuppantanak.

Délebbre az emberek közvetlenebbek. Ott minimum három puszi járja.

Az északiak kisé tartrőzkodóbbak (bár ők is melegszívűek és vendégszeretők), ott két puszi a divat.

2014. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ők mind déliek, akkor mindeninek 3 puszit kellett volna adni,nem? vagy csak azért egyet mert amúgy nem ismerjük egymást?(az egyik fiú nagyon elcsodálkozott hogy miért akarok neki egynél több puszit adni) :)
2014. ápr. 22. 11:14
 6/11 anonim ***** válasza:

felénk is 3 puszit adnak :) Haute-Savoieban


Julianna, a gaffe az tapintatlanságot jelent? vagy mit..

a faire gaffe- mint a faire attention, de csak a gaffe- gaffer az konkrétan mi? :)

elöre is köszönöm a válaszodat


kérdezö, bocsi, hogy offoltam ezzel kicsit a kérdésed

2014. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A "faire une gaffe" nagyjából annyit jelent, mint a "bakot lőni, elszólni magát". (Oups, j'ai fait une gaffe! Désolé-e...) (Akasztott ember házában kötelet... :)

Ha azonban Neked mondják hogy "fais gaffe!", az egyszerűen csak annyit jelent, hogy vigyázz! (Pl. hogy mikor, kinek mit mondasz, mit teszel stb.

A "la gaffe" szó eredetileg csákányt, csáklyát jelent, nyilván úgy került át a szlengbe, mint "megcsáklyázni" valamit. Pl. egy sikert, egy szándékot. (harponner une ambition politique.)

Ha kell, alaposabban is utána tudok nézni, vagy elég lesz ennyi?

2014. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
köszönöm, aranyos vagy. a szotár azt irja a -gaffe-ra, hogy tapintatlanság..ezért nem értettem, hogy hogy áll ez össze. a férjem probálta elmagyarázni de feladta :-D
2014. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen jól írja a szótár is, hiszen ha valaki elszólja magát, esetleg valami olyasmit mond vagy tesz, amit - mondjuk így - "nem illik" mondani vagy tenni az adott pillanatban és az adott helyen, az bizony tapintatlanságnak számít.

Azért megértetted az előző magyarázatomat?

2014. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaj, kedves kérdező, tényleg bocsánat!

Remélem, nem haragszol nagyon az offért... :-(

2014. ápr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!