Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ballagásra kötelező elmenni?

Ballagásra kötelező elmenni?

Figyelt kérdés
Gimnáziumi ballagás,de nem én ballagok.Igazság szerint túl sok kedvem nincs elmenni,meg aztán lehet,hogy nem is tudnék.

2014. ápr. 27. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha valóban nem tudsz elmenni, mert valami tényleg akadályoz, nem pedig csak egy kifogás van a háttérben, akkor nem lehet téged bibáztatni. Viszont, nekem a barátnőm fog most ballagni, és azt mondta, megsértődne, ha nem mennék el. Ha fontos vagy annak a valakinek, gondolom, ő is hasonlóan érezne irántad. Nyilván ha nem is tartjátok a kapcsolatot, akkor lehet, fel sem tűnik majd neki, hogy nem vagy ott. Természetesen nem lehet kényszert alkalmazni veled szemben, ha nem akarsz elmenni, akkor el kell fogadni ezt másoknak is, és akkor ne menj el. Viszont azt javaslom, hogy gondold át, mi lenne a legjobb megoldás, mérlegelve a ballagóval való kapcsolatodat, és azt is, hogy te mit szólnál hozzá, ha a te ballagásodra ő nem menne el.


Jó döntést!

2014. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*hibáztatni
2014. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jajj,nem ismerősöm ballag.:) Ez olyan sulis ballagás,tudod.Nem kifogás miatt nem mennék el,csak most 8 osztályosba járok,most vagyok 8.os,a 12.esek ballagnak.Én viszont el akarok menni ebből a suliba,viszont ahova jelentkeztem,oda nem vettek fel,a titkárnő meg mondta,hogy a héten,ha ráérünk,akkor menjünk be,mert más tagozaton van még hely,és Anyának csak a szerda délután a jó.:)
2014. ápr. 27. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt tőlünk nem fogod megtudni. Az iskolákban a ballagásról az igazgató meg az ottani szokások döntenek. Vagyis az osztályfőnököd sokkal pontosabb választ tud adni. Egyébként nem hinném, hogy 8. osztályosnak kötelező részt venni a 12. osztály ballagásán. Sok helyen el sem férnének.
2014. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ofő azt mondta,hogy nyomós indokkal lehet elmenni(pl.egy másik ballagás),és mindenkinek jönni KELL.Én se értem,mi minek kellünk oda.Senkit nem ismerek a ballagó évfolyamból.Ja ,bocs,az egyik bnőm bátyját,meg annak barátnőjét.:D
2014. ápr. 27. 15:35
 6/7 anonim válasza:
Gondolom nektek is a teremben kell várni, amíg végigballagnak az osztályok. Szerintem ez sokkal jobb mint üres termekben ballagni. Hát ezért.
2014. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,ott álltunk a teremben,végül sikerült elintézni a felkebbezést is,meg a ballagásra is odaértem.:)
2014. máj. 16. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!