Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha köszön a gyerek, miért nem...

Ha köszön a gyerek, miért nem viszonozza a felnőtt?

Figyelt kérdés
5 éves a fiam.Mindig arra tanítottam köszönjön. Óriási csalódás neki és nem érti miért nem válaszolnak.Bezzeg ha valaki nem köszön azt szóvá teszik!Milyen tapasztalatokat szerez így a gyerek a világról?
2009. dec. 24. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert bunkók a felnőttek.Ez is jele annak hogy az emberek nem tartanak össze.
2009. dec. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Én ilyenkor mindig azt mondtam a gyereknek,jó hangosan:Látod kicsim,hogy ez a bácsi milyen buta,nem tanult meg köszönni.
2009. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, jó ez az előző :D
2009. dec. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még csak két éves a fiam, de ő is köszön mindenhol. És neki is sokszor nem köszönnek vissza. Sok felnőtt úgy van vele, hogy az csak egy gyerek, a gyereknek kötelessége köszönni, de ő nem köszön egy gyereknek. Az ilyen emberek taplók.
2009. dec. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

18 eves vagyok, nekem van egy-ket gimnaziumi(!) tanarom, akik az utcan nem koszonnek vissza.Osztalyelso vagyok,nem egy kirivo egyeniseg, tehat nem hiszem, h ugymond "szegyelnenek".A fia, majd idovel rajon, hogy bizony nehany felnott ilyen, de biztosra veszem, hogy -ha mar most ilyen- , akkor tanulni fog belole, es mindig viszakoszon majd.Ezaltal egy tisztelettudo felnott lesz.(es ez a lenyeg)

Kellemes unnepeket!

18/L

2009. dec. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is szoktam mondani,hogy nem tanult meg köszönni.-De miért nem?-Erre nehéz a válasz.

A másik meg: Mi ugye úgy köszönünk-Jó napot! Hát a kis okos utánozott.Egy ovis anyuka meg kiröhögte!Hát ezt már...!

Az iskolásnak: én levelezőn jártam gimibe 2 éve.30 voltam akkor. Találkoztam az utcán egy tanárral. Pedig kisváros,de Nem fogadta a köszönésem!

2009. dec. 24. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is így van! Van egy néni aki szinte irritál. Bármikor köszönök neki, olyan nehezen köszön vissza, de illetlenség lenne nem köszönni neki! Értitek! Szinte rámozdulnék.:D:@ Kiskoromba szerettem mindenkinek köszönni de elvette a kedvem mikor egy néni beszólt: Többet nekem ne köszönj sziá-val oké? Ez bennem maradt nagyon! :) Nem értem őket. Nem is fogom. :) L/16
2009. dec. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 évesen is igy vagyok...Szüleim engem is arra tanitottak h. mindenkinek köszönjek...Köszöntem is mindenkinek,de aztán már -meguntam-h semmibe vesznek...és nem köszöntem...első néninek akinek nem köszöntem-szóvá is tette anyunak h milyen lányod van h köszönni sem tud-...azóta is csak az ismerősöknek,szomszédoknak köszőnök...
2009. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Deus88 ***** válasza:
55%
17 éves vagyok naggyábol minden embernek köszönök igy voltam megtanitva viszont köszök egyszer nincs válasz, köszönök másodszor nincs válasz, harmadszor nincs az az isten hogy köszönjek neki még ha lábat csokol se!
2010. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!