Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hordanak az öregasszonyo...

Miért hordanak az öregasszonyok kendőt?

Figyelt kérdés

2014. máj. 9. 19:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy régi szokásból ered.


Régen a hajadon lányok pártát /fejdísz/ hordtak és ha férjhez mentek akkor váltottak kendőre.

Innen származik a pártában maradt mondás arra, aki nem kelt el.


Városokban ez már nem szokás inkább vidéken mert ők egy kicsit konzervatívabbak és ott jobban dominálnak a hagyományok. Megmondom őszintén manapság már vidéken se nagyon látom, hogy kendőt hordanának az öregasszonyok.

2014. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
mert már férjhez mentek, és mikor ők fiatalok voltak a köznép nem tartotta túl erkölcsösnek azt a nőt aki férjnél van és törődik a külsejével . a többi idős hölgy pedig gondolom komformitásból.
2014. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg részben azért is mert megőszültek, ritkább a hajuk és a kendő takar. Ha még mindig sötét fényes dús sörényük lenne, akkor sokuk nem kendőzne. :)
2014. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Majd ha öregasszony leszel, megtudod.
2014. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is eszembe jutott már ez a kérdés, amit feltettél. Másrészt ez a szokás nemcsak Magyarországon volt (ill. van). A muszlim nők, vagy krisnás nők stb is hordanak kendőt. Régen amúgy a nők kendőt hordtak, a férfiak kalapot. Tehát a férfiak sem jártak fedetlen fővel. Hallottam egy olyan régi mondást, hogy aki fedetlen fővel jár, az nem is igazi férfi. Érdekes, hogy vajon miért alakult ez ki? A nőknél egyébként egy régi mondásra vezetném vissza a kendő használatot, arra, hogy bekötötték a fejét, tehát ha valaki férjhez ment, onnantól kendőt hordott. De ez csak az én elméletem.
2014. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!