Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miert pont januar elsejen van...

Miert pont januar elsejen van Uj Ev?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Mert az év első napja január 1. Megdöbbentő igaz?
2010. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
xD
2010. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hat eppen azt kerdezem,hogy miert pont januar elseje az ev elso napja?miert pont arra a napra tettek?
2010. jan. 2. 07:56
 4/8 anonim válasza:
74%
Talan mert dec 31. az utolso logikus ha jan 1. az elso, nem? Amugy jo kerdes vegulis, mert ugye ugy van hogy evszakok szerint vannak a honapok, es nem lenne logikusabb, hogy ha Marcius 1. lenne az elso nap? mert akkor van vege a telnek, es akkor kezdodik a tavasz. Na mindegy:D Igazandibol tuti kereszteny szokas ez is, hiszen sok nepnel teljesen mashogy van az evszam, igy gondolom az is hogy mikor lepnek at az uj evbe!
2010. jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azert nem vagyok hulye:)dec.31ev utolso napja azert jan.1meg elso nap az evben.ezt azert tudom koszi;)de akkor ugyanugy azt is megkerdezhetem,hogy akkor miert dec.31utolso nap az evben.de en is arra gondoltam,hogy megint valami kereszteny alltal eloalitott kalendar.mert mondjuk a Taiwani baratnom ok februar valamelyik napjan unneplik az ev elso napjat.
2010. jan. 4. 12:16
 6/8 thegodswhip ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel, szerintem a leglogikusabb az lenne, ha március 1 lenne az év első napja, mivel akkor kezdődik a tavasz.
2010. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ja hisz tavaszra el fel megint a termeszet,stb...ha ugy vesszuk igen,marciusra lehethogy jobban passzolna az Uj Ev.
2010. jan. 5. 06:05
 8/8 anonim ***** válasza:
március csak az első tavaszi hónap, de a tavasz hivatalosan csak március 20. án kezdődik.
2010. jan. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!