Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Udvariatlan a "Jó napot! ",...

Udvariatlan a "Jó napot! ", "Viszlát! " köszönési forma? Miért? Nekem így áll jobban szájra.

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Már miért lenne udvariatlan?
2014. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy vannak "fanyargók", ezért kérdeztem, mert én szinte mindig így köszönök, mert a hosszabb formák nem állnak nekem szájra.
2014. jún. 22. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Igen, mert felületes. Jó napot kívánok, Viszontlátásra a helyes., Kezét csókolom és nem csókolom.
2014. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
57%
hát én így szoktam köszönni naponta 100-200 embernek is eddig senki nem tette szóvá hogy udvariatlan vagyok..:)
2014. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Függ attól, kinek mondod, milyen hangsúllyal, milyen arckifejezéssel. Önmagában nem udvariatlan, de lehet úgy mondani, hogy az legyen.
2014. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
az idősebbek felé udvariatlan. Ők még úgy tanulták, hogy rendesen ki kell mondani, ezért illetlennek tartják, ha nem így csinálod. Engem is javított már ki idősebb néni, kedvesen, aranyosan, és megértettem, hogy nekik ez fontos. Ezért ha ötven felettinek saccolok valakit, akkor már rendesen kimondom
2014. jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!