Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lehet sulc-ozni, ha le vagy...

Lehet sulc-ozni, ha le vagy jinx-elve?

Figyelt kérdés

A sulc-ozás egy olyan szokás, mi szerint ha büfögsz, akkor azt kell mondani hogy sulc (és a hüvelyk és kisujjat kinyújtva kell tartani, a hüvelykujjnak 90°fokos szögben kell érinetni a homlok leg közepét).

A jinx hagyománya pedig arra vonatkozik, hogy ha két ember egyszerre mond valamit, akkor amelyik személy hamarabb mondja hogy jinx, a másik személy nem szólalhat meg addig, amíg a jinx-et nem mondó személy ki nem ejti a nevét.

A kérdés arra írányul, hogy ha valaki lejinx-elt állapotban büfög, akkor mondhatja (kell-e mondania) hogy sulc?



2014. jún. 29. 23:51
 1/3 anonim válasza:

Nekem ez a nap kérdése! :) Eddig azt sem tudtam, hogy ilyenek vannak egyáltalán, de most már érdekel, hogy mi a vége!

Jó pár évvel ezelőtt a sulc-ot pukizás után kellett mondani, függetlenül attól, hogy ki követte el azt a társaságból. Az volt a jó csávó, aki először mondta a sulc-ot. Ezzel egyben a pukizás megtörténtét is semlegesítette, persze nem szagban. A legrutinosabbak már előre bemondták, mielőtt jött a déli szél.

2014. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Te be vagy tépve?
2014. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mostanában a pukizásra a "safety"-t kell használni, és annak aki a gázt eregette :D .Nem akartam ennyire bonyolítani (nem mintha, nem lenne már most is az) a dolgot, de a kérdésem akár a safety-re is vonatkozik. Esetleg mondd el a véleményed a kérdésemről, indokot is várok! :)
2014. júl. 2. 03:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!