Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kitérsz vagy kitérnek előled?

Kitérsz vagy kitérnek előled?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy csomóan lesz*rják a szembejövőket. állandóan kitérek, ha nem tenném, a szembejövő elsodorna. Vagy szembejövők. ha néha megmakacsolom magam, akkor ütközünk. Olykor többen is jönnek önfeledten, és lehet kitérni. Egyszer a fal mellett próbáltam végigmenni, de egy aktatáskás férfi jött agresszívan szembe, leszegett fejjel, és mikor odaért, azt mondtam: uram, ön győzött. Nem volt más választásom a közelharcot kivéve tán. Azt meg mégse.
2010. jan. 11. 10:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ha nem kerülök ki valakit,az biztos nekem jön.Szoktam azt csinálni,hogy azt mondom:márpedig innenstől senkit nem kerülök ki...Nah onnanstól nekem is jön mindenki.nem nézek semmere megyek tovább.A lépcsőn fölfelé lehajtott fejjel megyek,aki akar kerüljön ki.A Keletiből járok haza.Egy alkalommal nem figyeltem,el voltam gondolkodva ahogy mentem a lépcsőn a vonathoz.Aki jött le nem tért ki előttem,hanem egyszer csak azt látom egy pár cipő van előttem.felnézek,és egy nőci toporog hogy kikerüljem....ennyi...no comment
2010. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Én attól függően térek ki hogy ki jön szemben. Mondjuk egy öreg nénit nem fogok elsodorni. De ha olyan jön akiről látszik hogy tudja hogy ott vagyok de azt hiszi hogy arréb megyek miközben nekem van elsőbségem akkor én megállok és megvárom hogy odérjen. Ilyenkor mivel nem akarnak nekem jönni kiszoktak kerülni. Van hogy elnézést is kérnek.

Ha viszont van hely és messziről látom hogy jön egy ilyen barom leszegett fejjel és helyem is van akkor inkább lépek oldalra egyet. Én nem keresem a bajt, de ha nem tudom én kerülni és ráadásul nekem van igazam mert ő a bunkó akkor nem megyek arrább.

2010. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Általában is-is. Én is engedek, meg a szembejövő is. De olyan még nem volt, hogy elbambultam és fellöktek. Ha nem figyelek kitérnek.
2010. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
11:10-es, nem én voltam? :-)
2010. jan. 11. 11:21
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok.Hááááát....ki tudja....?!?!:D
2010. jan. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Nos, én alacsony vagyok, és rendszeresen nem vesznek észre. A legszebb az volt, mikor egyik kolléganőmmel munkából hazafelé álltunk a lámpás zebránál, piros volt, és egy csapat külföldi diák elénk vágott, mint ha ott se lettünk volna, persze a lámpa nem váltott hamarabb zöldre.
2010. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg a kedvencem, ami rendszeres, hogy amikor szeretnék leszállni valamilyen járműről (Budapest), akkor a felszállni akarók nem oldalt állnak meg, hanem az ajtóban, alig férek el, volt, hogy odaszóltam, hogy "engedjen leszállni".
2010. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Én kitérek, és amúgy minden másban is ilyen típus vagyok, inkább "megadom magam" és én igazodom másokhoz, mint hogy hozzám igazodjanak.
2010. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

12:00! ez nekem is a halálom. Van amikor csak nagy nehezen tudok leszállni, mert már szállnak is fel.

A kérdésre válaszolva, én is kitérek, sőt nő létemre előreengedek. Ebből nekem most lett elegem. Más dolog, ha látom, hogy valaki siet, én meg nem, akkor szabaddá teszem az utat, elengedem, félreállok, stb, de nem akarok mindig jó hülye lenni.

Egyébként vannak pozitív dologok is, pl. a múltkor egy kb. 17 éves srác már majdnem leszállt a buszról, észrevette, hogy a háta mögött állok, és maga elé engedett, merő udvariasságból. Nem szoktam ilyesmit elvárni, de a sok tahó viselkedés után jólesett.

2010. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
általába én térek ki mert én vagyok a nagyobb darab
2010. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!