Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A lift beszálláskor a hölgyet...

A lift beszálláskor a hölgyet kell előre beengedni és kiszálláskor is?

Figyelt kérdés
Láttam már fordítva is. Bocsi de még kezdő vagyok. Minden hölgyet előre engedek. Ne röhögjetek ki!
2010. jan. 29. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem tudok illemszabályt, én automatikusan előreengedem a hölgyeket és kinyitom nekik az ajtót. Kivéve ha kocsmába megyünk esetleg, ott én megyek előre, de én csukom mögötte az ajtót.
2010. jan. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. jan. 29. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy a legudvariasabb ha kifelé és befelé is előre engeded. De ha szűk a liftajtó, akkor nem fogtok egymástól rendesen elférni, ami persze nem feltétlen rossz. Ha egy helyen szálltok ki és az ajtó nem (csak) automata, hanem nyitós is, akkor természetesen ahogy kilépsz (mert abban a liftben aki utoljára jött az száll ki elsőnek...) nyitva tartod neki az ajtót.
2010. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És hogy tudom meg, hogy ki jött utolsónak, ha elkeveredünk, mert vannak nagy liftek pld. kórházakban. Akkor az tartja az ajtót a többieknek aki az ajtónál van?
2010. jan. 29. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:

én meg úgy tudom (az énektanáromtól), hogy befelé a férfi megy előre és tartja az ajtót, kifelé meg előreengedi a hölgyet. Vmi olyasmi volt a magyarázat, hogy azért megy a ff először be, h ha valami "veszedelem" van/volt régen bent, akkor őt érje. És innen maradt fönt.

Cal..az énektanár cejint. Mást nem tudok:)

2010. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nagy lifteknél automata ajtó van
2010. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!