Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a különbség a szarkazmus...

Mi a különbség a szarkazmus és az irónia között?

Figyelt kérdés

Tudom, érzem, de elmagyarázni nem tudom... Jó lenne, ha mondanátok példákat is.


(Tudom, hogy volt már a kérdés, de egyértelmű válasz nem érkezett.)


2010. febr. 2. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

irónikus: pl ha vki a saját maga tervezte autóban hal meg

szarkazmus: Dr. House stílusa szarkasztikus

2010. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én most konkrétan az élő szövegben alkalmazott stílusok közti különbségre lennék kíváncsi.
2010. febr. 2. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

irónikus egy picit vicces is lehet, pl valaki poénosan fogja fel a hibáit, vagy rávilágít más hibáira, de iróniával álcázza

a szarkasztikus ember meg inkább rosszindulatúan beszél, nem poénosra veszi a figurát, hanem kicsit száraz és keserű a hangzása

2010. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
99%
Ironikus: az állatvédőt összetapossa az elefánt :D .
2010. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
asszem 15:26nál a pont
2010. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
86%

-Az irónia alkalmazásakor a beszélő nem azt mondja, amire valójában gondol, a hallgató pedig megpróbálja megérteni, hogy pontosan mit is ért a beszélő a mondottak alapján, és ez bizony egy kis kognitív és lingvisztikai pluszmunkát igényel.

-A szarkazmus esetében viszont egy fajta összeférhetetlenség húzódik a beszélő által használt szavak és a valós, mögöttes értelem között.

2012. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
39%
2014. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pl. mikor az kisgyerekkel vásárol:

- Megvehetem ezt a csokit?

- Persze, vegyél minden fajtából kettőt, azután elmegyünk fagyizni. (Valamit mondasz, de az ilyen formában nem igaz) Ez pl. szarkazmus.

2019. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!