Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg nem szabad azt mondann...

Tényleg nem szabad azt mondanni a feketékre, hogy négerek?

Figyelt kérdés
Én meg ezt így nem nagyon értem hisz mások is négereznek zenékben filmekben az életben.Sőt a feketék is négerezek.

2015. jan. 17. 13:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
79%
Ebben nem annyira következetesek a feketék. Egymást simán négerezik, de hogy ha esetleg egy fehér ember mondja rájuk ezt, az már rögtön rasszista. Ami tény, hogy, amikor valaki négerezik, akkor azt legtöbbször nem pozitívumként mondja. Itt is van kivétel persze, az intelligensebb feketéket valószínűleg kevésbé zavarja.
2015. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
A néger magyar forma, és lehet használni. A ni.ger tényleg más tészta, az rasszista töltetű. Egyébként az amerikaiak negro-nak hívták őket, az kb. a néger fordítása, de az ottani feketék nem szeretik. Magyarországon használhatod a négert, de angol nyelvterületen maradj a black-nél. Az afro-amerikai azért nem mindig szerencsés, mert nem feltétlen amerikai az illető. Lehet afrikai, vagy nyugat-európai is.
2015. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Kíváncsi vagyok, hogy egy angol anyanyelvű nem jön rá néger és nig(g)er közti hasonlóságra. Fekete a magyar szó rá. Vagy feka, amiről nekem a fekália jut eszembe. Nigériai sem lehetne sértő, mégis idegesek lennének.... :)
2015. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
72%
A rabszolga kereskedők hívták őket négernek. Amúgy mit szólna a "szerecsen" megszólításhoz?
2015. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ezt eddig így nem is tudtam :) Meg nem is értettem ,hogy miért rasszista hiszen nem egy olyan zene van pl. ahol nég.erezik egymást vagy nig.gerezik stb..
2015. jan. 18. 02:44
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Egyik korábbi válaszoló azt írta, amcsiknál maradj a "black" megnevezésnél, itthon pedig használd a "fekete" megnevezést. A poén az az egészben, hogy a "negro" spanyolul ugyanezt jelenti: fekete. A spanyolba pedig a latinból került át, latinul nigro. Valószínűleg innen jött a magyarba a néger megnevezés.


Szóval angolul és magyarul mondhatod rájuk, hogy fekete, de spanyolul (latinul) nem, mert arra harapnak... Tényleg nincs sok értelme.

2015. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
40%
A mai világban sok mindent nem szabad néven nevezni. Ezt a jelenséget nálunk szólásszabadságnak és liberalizmusnak hívják.
2015. jan. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KoroGyula válasza:
0%
bajod van a bőröm színével te f.a.s.zképü?
2015. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan :afroamerikaiak, mint a hogy a cigányoknak se mondod hogy cigány, hanem hivatalosan:roma. A feka, negró, néger sértő lehet, persze nyilvén van olyan fekete aki nem sértődne ezen meg, és van olyan amelyik igen. Ha valakiver haverok vagyok mondhatod hogy feka tesóm, de ha egy idegen gettó területére betévednél, nem ajánlanám..... Ez kicsit olyan hogy Cirano der Bergerac is magáról mondhatja hogy az orra nagy, de mástól már nem tűri el....
2015. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amerika történelmének hatalmas része a feketék rabszolgaként való tartása.

Nagyon sokat küzdöttek a jogaikért, komoly háború is volt emiatt, az egész "Államok" kettészakadt egy időre emiatt.

A helyzet az, hogy vannak akik még manapság is lenézik őket, persze nem sok, de azért van. A zsaruk is hamarabb elítélik őket, és hasonló dolgok.

Egyszerűen kulturális tabu náluk a n**ger szót használni, mert azzal arra utalsz, hogy lenézed őket.

2015. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!