Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » LOL mint rövidítés/kifejezés...

LOL mint rövidítés/kifejezés honnan jött?

Figyelt kérdés

Egyre jobban bosszant, mikor valaki azt mondja nekem a poénomra vagy akármire is, hogy LOL... Maradna csendben érted. Lehet már én vagyok túl öreg a 25 évemmel, de nem értem miért kell ezt vagy mire jó ez. Van pár tippem, de nem akarom befolyásolni a beérkező válaszokat (ha lesznek)


*LOL -> laughing out loud



2015. febr. 9. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
pontosan az amit mondtál, laughing out loud. főleg neten használatos angol kifejezés, tulajdonképpen egyfajta szleng, amit a magyarok is atvettek. én csak 20 éves vagyok, de én sem vagyok oda érte, ha ez megnyugtat:D
2015. febr. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Irasban meg OK, mint szleng, de szobelileg is mondjak, hogy LOL?

Vicc, meg az angolok sem hasznaljak szobelileg. Ugy latszik a magyar nagyon hajt, hogy minnel tobbet, butaul majmoljon.

2015. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
amerikaiak használják szóban
2015. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is elfogadhatónak tartom max írásban, de vannak akik igen is rám vágják a LOL-t... ilyen fa pofával, de ugye neki vicces voltam... semmi értelme
2015. febr. 26. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem főként azok használják szóban aki sokat chatelnek. Nekik pedig már teljesen megszokott hogy ezt a vicces dolgokra mondják/írotatják.. Hát lényegében a "honnan jött"-höz ennyit tudok még mondani amit még nem szedtetek össze. De gondolom ez egyértelmű volt.
2020. ápr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!