Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A talp intim testrésznek számít?

A talp intim testrésznek számít?

Figyelt kérdés

Vannak olyan kultúrák, ahol illetlenségnek számít más felé fordítani a talpad. A lábfetisiszták is úgy reagálnak rá, mint az elsődleges/másodlagos nemi jellegekre. Plusz több ismerősöm is azt mondja, hogy nem szereti mutogatni a lábfejét/talpát, mert úgy érzi, hogy nem illik. Szerintetek? Ti hogy vagytok ezzel?


(Nemet és életkort írjatok, kíváncsi vagyok, hogy mennyire gondolkodnak erről eltérően férfiak és nők, illetve fiatalok és idősebbek.)



2015. márc. 18. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az intimitás nem azt jelenti, hogy zavar, ha látod (mert éppen láttatni engedik).

Egyéni ízlés és történelmi hagyomány kérdése, hogy valaki a lábfejét (talpát) mennyire fedi el/fel. Lehet rá ezer magyarázata, de az nem intimitás.

2015. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Marcellus Wallace feleségéé igen. :-)
2015. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szerintem a talp nem intim testrész

az emberiség is simán mászkált mezítláb, mezítláb ült valahol, amikor látszódott a lábfeje, talpa. Hirtelen nem ugrik be olyan kultúra ahol a lábukat vagy a talpukat takargatták volna, vagy tabunak számított volna. de ugye én sem tudok mindent

2015. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: pl. az iszlám országokban nem illik más felé fordítani a talpad. Ami meg a mezítláb járást illeti, melegebb helyeken élő természeti népeknél a nők is félmeztelenül vannak, mégsem hiszem, hogy bárki azt mondaná, hogy a női mell nem intim testrész :)
2015. márc. 19. 12:34
 5/15 anonim ***** válasza:

Iszlám országokban mi történik imakor?


Mert eddig úgy tudtam, leveszik a lábbelit, ha tehetik, meg is mossák a lábukat, leterítik az imaszőnyeget Mekka felé, letérdelnek rá, majd onnan előre fele hajlongva imádkoznak. Közben az első sor talpa pont a második sor arca felé néz egy tömött imahelyen. Hogyan van ez?


Szerintem nincs köze az intimitáshoz. Belenevelt szégyenérzet, gyermeki vágy elfojtása vagy más egyéb lehet ez. Az, hogy egy fetisiszta hogyan reagál valamire teljesen irreleváns, hiszen akkor lehetne egy bármilyen tárgy is illetlen vagy "intim", ha akár csak egy ember is él a világon akinek ez a fétise. Tételezzük fel a példa kedvéért, hogy nekem tálca-fétisem van; akkor minden tálca illetlen tárgy lesz, vagy akár köze lesz az intimitáshoz? Ugye nem...

2015. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Látod, ez az ima dolog jó kérdés. Társaságban nem illik úgy helyezkedni, de ezek szerint a csoportos ima nem számít ilyen helyzetnek.
2015. márc. 19. 15:41
 7/15 anonim válasza:

Nem gondolom, hogy túlságosan intim testrésznek számítana, bár én is megnézem a lányok lábát, amikor nyitott lábbeliben vannak nyáron.

Én is szoktam flip-flopban járni, ha olyan az idő.

Az illemmel kapcsolatban pedig annyit szólnék, hogy nem csak a meztelen talp mutatása számít sértísnek az arab kultúrában, hanem például a cipőtalpé is.

26F

2015. márc. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a meglátás. Tudom, hogy ezt nehéz elképzelni, de lábfetisisztaként pont olyan egy meztelen női lábat látni, mint egy meztelen mellet, egy flip-flop papucsot meg kb. mint egy nagyon feszes melltartót, vagy egy tangabugyit. Én szeméremsértésnek érzem, ha egy csaj kiveszi a harisnyás lábát a cipőjéből, de komolyan. Ugyanolyan g**iség, mintha a mellét venné ki és mutogatná "Nézd, itt van, de NEM KAPHATOD MEG". Tudom, hogy persze nekik erről fingjuk nincs, de valahol azért van ennek nyoma a gondolkodásunkban. A nők imádják díszíteni a lábukat. Imádják a különböző cipőket. Imádják a bokaláncot. Imádják a lábfejre, bokára tetoválást. Ugyan miért lennének ezek a dolgok olyan népszerűek, ha a lábnak nem lenne szexuális vonzereje? Miért nem tetovál senki mondjuk a könyökére, ami ugyanúgy látható? Miért számít illetlenségnek egy apácának kivillantania a bokáját, ha úgyse szexuálisan vonzó testrész? Ezeket szerintem tudat alatt a nők is tudják. Csak imádnak incselkedni.


És amúgy teljesen egyetértek azokkal a kultúrákkal, ahol a talp mutogatása illetlenségnek számít. Valahol, itt, Európa közepén én is mindig így gondoltam, és azt tartom furának, hogy mások nem.

2015. márc. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És lehet, hogy évezredeken keresztül mezítláb jártunk, de amióta cipővel takarjuk a lábat, igenis intim testrésznek számít valahol. Plusz az érzékenysége, a rengeteg idegvégződés a talpon, meg ilyenek.
2015. márc. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az arab világban a talp nem intimitásnak számít, hanem azért nem szabad (szándékosan) az arc felé fordítani, mert annak jelentése van. Hasonlóan a zsebre dugott kézzel való közeledéshez. A dolognak semmi köze a testrész milyenségéhez, ahhoz van köze, amit jelent(het): kevesebb vagy nálam, a talpam (amellyel a koszos földön járok), a te arcoddal hozható összefüggésbe. Röviden: az lenézést jelent, ez benne a sértés. Ahogy a vadnyugat korában a zsebre dugott kézzel közeledőt lelőtték. Nem azért, mert megsértődtek, hanem önvédelemből. Rejtett fegyvert feltételeztek.

Számos más szokás van a világban, amelynek történelmi hagyományai vannak, mára csak a jelentése maradt, nem valós fenyegetés. Ezért visszaszorult az illetlenség kategóriájába, és semmi köze az intimitás bármi formájához.

2015. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!