Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kezdjek egy "Hivatalnak...

Hogyan kezdjek egy "Hivatalnak" küldendő emailt?

Figyelt kérdés

Az egyik kormányzati hivatalnak írnék egy emailt, amiben az ügyiratom átvételéről érdeklődnék, de nem kaptam semmilyen nevet akit megszólíthaték, csak egy puszta email-címet. A kérdésem arra irányul, hogy jó lesz-e a "Tisztelt XY Hivatal!" illetve, hogy be kell-e már mutatkozni az email legelején, vagy elég-e az aláírásban. Személyesen sose találkoztam Velük, csak nekik továbbította egy másik szerv a papírjaimat, és gyakorlatilag most kéne felvennem velük a kapcsolatot. Írnátok valami ötletet, hogy hogy kell megkezdeni egy ilyen levelet?

A szövegtörzs meg a befejezés nem gond, csak elkezdeni nem tudom. Angolul szoktam a munkahelyen levelezni, de magyarul még sose kellett - kb. a "Dear Sir/Madam, This is to kindly inquire about..." kezdetű emailre kell gondolni - hogy van ennek a magyar megfelelője, ami udvarias? Ismeretleneknek hogy szoktátok ezt írni?

Előre is köszi a segítséget!



2015. márc. 23. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Én így írnám:


Tisztelt XY Hivatal! (esetleg ha egy alosztálynak, vagy irodának, titkárságnak, anyám kínjának küldöd a hivatalon belül, akkor Tisztelt XY osztály/titkárság, stb)


Alulírott, Vég Béla, szeretnék érdeklődni, h ... bla bla bla.


A végére írd le az infokat: neved, címed, telefon esetleg, e-mail címet is tanácsos ott is feltüntetni, ill. ha van a papírjaidnak vmi száma, akkor azt is.

2015. márc. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, ahogyan nyomtatott levélben is, a bal felső sarokba kerül:


kapja: X-ügyi illetékes ügyintéző

tárgy: X-ügy


Ha nem tudom a pontos titulust, akkor megpróbálom tömören és egyértelműen megfogalmazni, "hogy még a h..lye is megértse" :)


Ezek után jön maga a konkrét levél, olyan formában, ahogyan azt az első válaszoló is írta.

2015. márc. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!