Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha "csókolommal" köszön...

Ha "csókolommal" köszön valaki, az magázásnak számít?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltam, "csókolommal" köszönt. De amikor megvizsgált, akkor az utasításokat tegezve mondta, majd elköszönéskor szintén magázott. Legalábbis a "csókolom", nálam magázásnak minősül. Vagy hogy van ez?
2015. ápr. 21. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Életkortól, származástól függ, idősebb emberekben még élhet a régi falusi szokás, hogy sok tiszteletteljes, számunkra a magázás részét képző köszönést tegeződésnél is használták, pl. jó reggelt/napot/estét/éjt, Adjon az Isten, stb. Rám nagyapám még rámszólt, mikor sziáztam reggel, de egyébként persze tegeződtünk. Jut eszembe, ő debreceni volt, tehát lehet, hogy városban is élt néhol ez a szokás még 50-70 éve.
2015. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is magázás, de nincs kőbe vésve. Az orvosod valószínűleg reflexből csókolomozik, nem kell fennakadni rajta.
2015. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szóval csókolomot köszön, aztán tegez, majd újra csókolom... szerintem meg van kattanva. Józanul ez nem megy...
2015. ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hölgyként üdvözöl, de a fiatalságodnak is adózik azzal, hogy azért nem magáz csak úgy arcba.
2015. ápr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csókolom = csókolom Önt (vagy az Ön kezét)

tegezve csókollak / csókolom a kezedet, ezt is sokszor hallottam már.

2015. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!