Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Videósok, utcai riportforgatás...

Videósok, utcai riportforgatás hogy megy?

Figyelt kérdés

Ha én sok ember megkérdezésével egy "népriportot" akarok feltenni a youtube-ra, akkor hogy csináljam a kérdezést? Mielőtt elindítom a kamerát, megkérdezem, hogy válaszolna-e pár kérdésre, vagy már eleve forgó kamerával megyek oda, és csak a végén kérdezem meg, hogy hozzájárul-e (és ha nem, akkor mehet a kukába vágásnál, vesztegettem az értékes stábidőt meg a járókelőét is) - vagy meg sem kérdezem, és felkerülhet, mert az, hogy megállt és válaszolt, "ráutaló magatartás", hogy nem bánja, ha egy riportban szerepel.


_NEM a törvényi hátteret kérdezem_, azért is nem a törvények, jog kategóriába raktam a kérdést!!! Tudom, hogy az új PTK szerint már előzetes engedélykérés kell. Azt kérdezem, hogy hogy szoktátok, mi a kialakult szokás, nem foteljogászoktól, hanem tényleges tévésektől, online magazin videósoktól, youtuberektől, stb.



#videózás #riport #személyiségi jog #riportalany #nyilvános videó #utcai kamerázás #közterületi kamerázás #utcai felvétel
2015. ápr. 25. 12:38
 1/1 A kérdező kommentje:
Ha valakinek csak abban van tapasztalata, hogy hogy ment ez a PTK-módosítás előtt, az is ossza meg!
2015. ápr. 25. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!