Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor nevezünk egy nőt, néninek?

Mikor nevezünk egy nőt, néninek?

Figyelt kérdés
pl.: Enikőnéni, Natálianéni stb...

2015. máj. 12. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Én udvarias és empatikus ember vagyok, plusz már nem kisgyerek, úgyhogy soha. Maximum ha ő ajánlja fel.


Illetve, mivel kedves azért nem vagyok, egy nagyon-nagyon utálatos valakit képes lennék nénizni, főleg, ha fiatal és tudom, hogy utálja. S tetszikezném is. Azt minden helyzetben utálom, remélem, ő is azt tenné.


Számomra egy felnőtt ember felnőtt ember marad idősen is. Nem értem, miért kellene nénizni és tetszikezni, de természetesen lehet azt kedvesen és aranyosan, csak éppen biztosra kell menni, hogy az adott ember szereti azt. Én nem fogom szeretni, s ennek hangot is fogok adni, az tuti. Semmi bajom a korommal, de a nénizéssel igen. Sőt, a magázást sem szeretem, engem tegezzen mindenki :)

2015. máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Van egy bizonyos kor,amikor már igen,szerintem 50-55-60 körül.Attól függ ki hogyan néz ki,mennyire barátságos.Nekem talán 1-2szer mondta 1-2 tizenéves hogy csókolom,szerintem nem tudták hova soroljanak,néha én is így vagyok,nem tudom megállapítani mi van,tegezzem vagy nem.A nénit,pl. Rózsika néni,csak 60 felé szoktam használni.
2015. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha a nagynénéd, nagynagynénéd (családtag a felmenő ágon és úgy hívják őt a családban), ha valaki így mutatkozik be, hogy így szólítsd, illetve ha 15+ évvel idősebb, és gyerek vagy, ha 20+ évvel idősebb és gyerekkorodban nénizted, és megmaradt ez a viszony köztetek.
2015. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
... de pl. foglalkozasbol adodoan is nevezhetnek valakit neninek, en Kitti neni vagyok, ovono.
2015. máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Helyesírás!


"Mikor nevezünk egy nőt néninek?

Pl.: Enikő néni, Natália néni, stb."


Ezt nem bírtam ki.

2015. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

általános iskola alső tagozat

ill ha nyugdíjas a szóban forgó hölgy

2015. máj. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
*onnan tudod hogy nyugdíjas, hogy ősz a haja
2015. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Felnőtt ember nem néniz le senki ismeretlent.
2015. máj. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ ki..


Csak olyan embert nénizek, bácsizok le, akihez olyan a viszonyom és annyi idős ( 70felett), vagy mindig úgy hívtam..


Másrészt engem szoktak nénizni..

Szülők a gyereküknek, így a gyerekek kb 8-10 éves korig, amíg nem szólok,mhogy tegezzenek


27 éves vagyok ( 22 nek se nézek ki)

2015. máj. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!