Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Érdemes válaszolnom a főnökömn...

Érdemes válaszolnom a főnökömnek emailben küldött üzenetére?

Figyelt kérdés

Előléptettek a munkahelyemen és az új főnököm az emailt preferálja a telefon helyett. Kérdeztem egy dologról emailben, amire készséggel válaszolt, de nem tudom, hogy írjak e neki, mert csak annyit tudnék, hogy értettem, rendben van, köszönöm. Nem tudom illik e így válaszolni.

Nem tudom mit írjak vagy egyáltalán írjak e, mert nem akarok bunkó lenni vele,d e a levelezést se akarom túlzásba vinni. Ha írok, akkor

Tisztelt *főnök úr*

Rendben van, köszönöm a válaszát!

Üdv: xy?



2015. júl. 6. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha olvasáskor automatikusan küldött visszaigazolást az email kliens, akkor én nem írnék vissza, mert abból úgyis látja, hogy olvastam. Ha nem küldött, akkor ennyit írnék:


"Rendben, köszönöm.

Üdv: Y"


A megszólítást viszont itt elhagynám! Az már nagyon karót nyelt szervilis stílus, ha még egy ilyen jóváhagyó üzenetben is "Tisztelt főnök úr"-ral kezdesz.. azt inkább ne..

2015. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen illik megköszönni a választ, jelezni, hogy megkaptad (néha a spamban landolnak a levelek).


Ha gyorsan válaszolt, akkor érdemes azt is kiemelni: köszönöm a gyors választ.

Vagy "köszönöm a részletes választ"

2015. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 6. 17:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehetsz benne, ha valami miatt ő ezt a visszaválaszt nem szereti, jelezni fogja. De illik válaszolni persze. Egy volt főnökömnek rengeteg e-amilt egyszerűen csak továbbítanom kellett, és neki akkor is fontos volt, hogy ne csak egy továbbított levelet kapjon, hanem legyen benne, hogy Kedves Kersztnév, xy levelét továbbítom. Üdvözlettel, XY. Szóval emberfüggő is, de alapvetően igen, válaszolj neki.
2015. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!