Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki azt mondja, hogy...

Ha valaki azt mondja, hogy "köszönöm", arra általában 2 választ adunk: 1. nincs mit. ,2. szívesen. Van valami jelentésbeli különbség a két válasz közt?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Finomabb, ha azt mondod: kérem.
2010. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanáromnak inkább mondanám azt, hogy "szívesen", havernak "nincs mit" (vagy "van mit" :) ).
2010. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van. Ha jelentéktelen dolgot teszek akkor azt mondom nincs mit. Ha jelentősebbet akkor mondom szívesen.
2010. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:
100%
És ha felcseréled: a jelentéktelen dologra mondott "szívesen" esetleg úgy hathat, hogy "van mit...", a fontos dologra adott "nincs mit" meg olyan lehet, mintha téged nem érdekelne az ügy.
2010. márc. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Egyet is értek meg nem is. Szerintem más oldalról is meg lehet közelíteni a témát. Sokan írjátok, hogy kis szívesség, nagy szívesség, szerintem azonban érzelmi háttere is van a dolognak. Ha valamit megteszek valakiért, mert az illendőség megköveteli, és ő ezt megköszöni, akkor a "nincs mit"-et használom. Azonban ha valakiért tényleg SZÍVESEN teszem azt amit teszek, mert pl. szeretem az illetőt, akkor valóban a "szívesen" szó a helytálló. Ez a személyes véleményem, nem muszáj egyetérteni.
2015. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!