Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért undorodnak az emberek a...

Miért undorodnak az emberek a belsőszervektől, vértő, halott állatoktól (stb)?

Figyelt kérdés

Pontosabban az emberek többsége.

Engem nagyon érdekelnek ezek a dolgok és nem értem miért undorodnak az emberek attól pl. hogy szoktam boncolni állatokat. Miért kap frászt szinte mindenki ha mondjuk egy belsőszervet meg kell fognia? (Persze ez nem egy mindennapi példa csak mondtam valamit...) Hisz az bennünk is van, a mi részünk... Olyan ez mintha valaki undorodna a bal mutatóujjtól :-D Senki nem tudott még értelmes választ adni, remélem vannak itt olyanok akik jobban értenek ezekhez a dolgokhoz. :-)

Csak komoly válaszok érdekelnek!

Köszönöm!



2015. dec. 22. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hisz az bennünk is van, a mi részünk... Olyan ez mintha valaki undorodna a bal mutatóujjtól"


Ahogy írtad is, a belső szervek bennünk vannak, tehát NEM LÁTJUK ŐKET. Ha látod valakinek a belső szerveit, akkor ott bizony nagy baj van és egyáltalán nem természetes dolog, mint egy mutatóujj.

Ezért nem szeretjük a látványát, mert egy ember és egy állat is egészben, élve természetes, nem pedig felhasítva.

2015. dec. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én például nagyon szeretem a belső szerveket. Marhagyomor, vagy csirke, disznómáj, zúza. Főleg paprikás, fűszeres lében. Ugye a körülményektől függ...
2015. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1# Szóval ennyi lenne a magyarázat? Hogy természetellenes látvány? Ezzel nem értek egyet. Szerintem ennél kevés természetesebb dolog van. Ha egy élő embernél, állatnál látjuk akkor tényleg bizar de mivan pl egy elütött sünivel az út szélén vagy egy rókával aki ép egy fácánt eszik (bocs a hülye példákért, de nem tudom jobban leirni amit gondolok...:) )? Arról tudjuk hogy halott szóval egyeltalán nem természetellenes. Vagy már maga a halál is az? Szerintem sok dolog van amit nem látunk, (csak ritkán, mint mondjuk a belsőségeinket) mégse undorodunk tőle. Pl a gyökér (újabb hülye példa bocsi... :-D ). Az se természetes úgy hogy a földből kivesszük. A növény is úgy egész, természetes ha a földben van, akkor az miért más?

Köszi a válaszod, és ne érts félre nem kötekedni akarok, csak érdekel a dolog... :-)


2# Igen a körülményektől függ, de miért? Miért más egy főtt csirkemáj mint mondjuk egy kutya tüdeje? Lényegében ugyanaz.

Köszi! :-)

2015. dec. 22. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem undorodom tőle! :)

Ilyenkor télen mikor hideg van és nyúznom kell juhot, kecskét stb. kellemesen felmelegíti a kezem amikor a belső szerveit veszem ki, mert ugye még meleg ott bent. Vagy ha vadat zsigerelek és még "friss" úgyszintén a hideg "újaimat" felmelegíti. :) Vannak emberek akik tényleg visszataszítónak tartják ezt, de mégis megeszik azt a húst, de végig nézni nem bírják azokat a "műveleteket" amelyek élőkészítik azt a húst az edénybe.

Tehát ahhoz, hogy egy darab hús eljusson a tányérodba szép gusztusosan pirosra kisütve.... :) hosszú és gusztustalan utat kell megtegyen.

2015. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben a vér, a belső szervek látványa AZ ŐSEINKNÉL valamilyen tragédiához kapcsolódott - ezen kívül az elhullott állat számunkra mérgező lehet.

Teljesen természetes, hogy a szervezetünk így reagál rá.

2015. dec. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megszokásból szerintem. Abban is lehetne valami, amit az utolsó írt csak a mostani elfajzott generációban nincs már halvány sóhaja se az ősi ösztönöknek. (Kivételek vannak pl. valószínű Te is és én meg még ezrek és ezrek, de a többségről beszélek). Márpedig ezek szoktak fujjogni vagy esetleg hányni. A megszokást úgy értem, hogy egyszer egy valaki elkezdte és divat lett belőle ma meg már automatikus. Most sokan le fognak idiótázni, de én így gondolom, persze rohadt hülyén hangzik, nem is ez a jó megfogalmazás, de nem megy máshogy. Mellesleg engem is érdekelnek a további elméletek, mert én sem értem btw. :D
2015. dec. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!