Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy nőnek, mint férfi, köszönh...

Egy nőnek, mint férfi, köszönhetek úgy, hogy "Jó napot Kívánok! "?

Figyelt kérdés
Általában azt mondom, hogy "Kezicsókolom!", de úgy érzem, hogy már kissé elavult a köszönés ezen formája + nevetséges, és nem is igazán áll rá a számra. Mamám mondogatja mindig, hogy csak a bunkók köszönnek "Jó napot kívánok!"-kal egy hölgynek. Azon gondolkozom, hogy akkor most tele van bunkókkal a világ???, mert sokszor hallom, hogy így köszön egy férfi egy nőnek. Helyénvaló ez a köszönési mód? Hölgyek? Vélemény?

2016. jan. 6. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
en csokolomot csak a nalam joval idosebb noknek szoktam koszonni (60 felett). Amugy jo napot.
2016. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

A jó napot kívánok az univerzális köszönés, mindenkinek jó.

A kezicsókolom-ot leginkább a nálad 1-2 generációval idősebbeknek illik, a fiatalabbaknak nem, mert sértheti is őket, azt hihetik, idősebbnek nézted őket a koruknál.

2016. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Csatlakozom az előttem szólókhoz.
2016. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zgyzgy ***** válasza:
33%

A nőknek való jónapotkívánok-ot a szocializmusban tették divatossá, az egyenjogúsítás jegyében.

A rendszerváltozás után részben visszatért a csókolomozás.

Elvileg manapság mindkettő korrekt, de a kezitcsókolom az elegánsabb. Nem régimódi.

2016. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
...a kezitcsókolom az elegánsabb, persze nagyvárosi, u.n. úri v. sznob környezetben. A falun lakóknak a jónapotozás a megszokott.
2016. jan. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
35%
A Jó napot szerintem teljesen jó. Nekem idős bácsik szoktak kezitcsókolomozni :D 24 éves vagyok. Ez biztos valami régi generációs dolog.
2016. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zgyzgy ***** válasza:
45%
Szerencsére a jó modor nem falusi kocsmák szokásaira épül.
2016. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a baj kedves zgyzgy, hogy a kezicsókolom körülbelül soha a büdös életben nem volt udvarias köszönési mód. Ma meg már élethelyzettől függetlenül vicceskedős, modoroskodó, ócsdi köszönési mód. Esetleg amire te gondolhattál, csak biztos a falusias kocsmában járós agyacskádban nem ötlött fel, az a kezét csókolom. Na az már lehet, hogy volt valamikor udvarias köszönés, de már ez is eléggé régimódi.


A jó napot kívánok az általános, elfogadott köszönés minden esetben.

2016. jan. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!