Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Farsangon nem fotózhatnak a...

Farsangon nem fotózhatnak a diákok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Véleményetek kérdezném a következőről:

Fiam most 8.-os és nemsokára lesz a jelmezbáljuk. A szülői munkaközösség kitalálta, hogy nem fotózhatnak a mobiltelefonjukkal.

Miért baj, hogy oda van be van építve a fényképező a telefonjukba? Nem értem.


Mi a véleményetek. Lehet, hogy én gondolom rosszul?



2016. jan. 27. 15:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
Hülyeségnek tartom, a gyerekek helyében nem is mennék, ha nem tudnék vicces képeket csinálni.
2016. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

ki nem sz@rj@ le, mit nyafog néhány agyalágyult gyökér

ha fotózni akar fotóz. mégis mit csinálnának vele

2016. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te gondolod rosszul. A tapasztalat azt mutatja, hogy ebben a korban a diákok még annyira gyerekesek, hogy nem tudják felmérni a cselekedeteik következményeit. Most már szinte mindenkinek van mobiltelefonja és ahol szabad volt fényképezni, ott az ünnepi beszéd, szónoklat alatt is, de végig a farsang alatt állandóan a diáktársak, tanárok, táncoló párok képébe kattintgattak. Minden kattintást kacaj követte, ezen pedig a többiek igyekeztek "túltenni". Hiába szólt rájuk egy-egy tanár, tovább folytatták hosszasan, hiszen "be van építve a fényképező a telefonjukba".

A fényképezésnek is megvan a maga kultúrája, amit egy 8-ikos nem feltétlenül ismer (sok felnőtt sem). Ezért kell tanári irányítás, szabályozás.

Majd a szalagavatón érettebbek lesznek...

2016. jan. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De fényképezővel szabad. Ez a nem mindegy!
2016. jan. 28. 20:06
 5/23 anonim ***** válasza:

ha nem érted, akkor a szülői munkaközösséggel kéne megbeszélned, hogy miért döntöttek így. meganyi féle ötletet fel tudunk hozni, hogy miért lehet ez akár még jó döntés is. de hogy ők ténylegesen mit akarnak elérni vele, az ettől teljesen független - ahogyan az is független a szándékaiktól, hogy mit tudnak ezzel elérni


lehet indok, hogy a telefonokban hiába van fényképező, azok nem olyan jó minőségűek, mint a rendes fényképezőgépek, általában a telefonos szelfik pláne rosszabb minőségűek a fényképezőgépkkel készült fotóknál (főleg, mert azoknak általában nincs olyan nagy látószögű objektíve, ezért nem torzítja annyira a fejeket és többnyire nem is lehet vele szelfizni, mert nem fér annyi minden a képbe és így akarják jobb minőségű képek készítésére szoktatni őket. lehet magyarázat az is, hogy a fényképezőgépről nem tudják azonnal megosztani, így nem a telefont fogják nyomkodni egész este, hanem egymással foglalkoznak és a képekkel csak utólag. az is lehet ok, hogy ne egy képernyőn keresztül nézzék az eseményt, hanem élőben foglalkozzanak a társaikkal, meg a jelmezekkel.

2016. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ha fényképezőt néznek az jobb lenne? Ezek meg a minőség? Lövésük sincs ezzel kapcsolatban. Aki hangos kitalálta, a többi bólogatott.

Ha intőt kap, kitépem a lapot.

Felhívtam az igazgatónőt és kértem előre egy intőt a gyereknek.

2016. jan. 28. 22:40
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem mindegy, hogy hol történik a képalkotás?

Bocsánat, de fel vagyok háborodva nem is kicsit

2016. jan. 28. 22:43
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
A jó öreg "minden jár, mindent szabad" hozzáállás.Gratulálok!
2016. jan. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Te is akváriumban nőttél fel?
2016. jan. 29. 21:57
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem, engem embernek neveltek, nem hisztis kis gyökérnek aki minden sz@rért lázad.
2016. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!