Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miota használjuk a kultúra és...

Miota használjuk a kultúra és civilizácio kifejezéseket a legvadabb, legprimitivebb viselkedésre? Mint pl. eltérő "kultura" más "civilizáció "

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amióta ezek a szavak léteznek. Ugyanis egyik társadalomtudományban használt definíció szerint sem jelent a kultúra valamiféle felsőbbrendűséget. Javaslom művelődj.
2016. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
[link] Parancsolj.
2016. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Valoszinuleg igaza lehet, nekiallok muvelodni egy kicsit.

En ostoba fejemmel nem vettem figyelembe szociologusok akademiai elefantcsont tornyaikban krealt definiciojat a " kultura " kifejezesnek.

Azt hittem hogy a kovetkezo lenne a szo jelentese :

"The arts and other manifestations of human intellectual achievement regarded collectively."

Gondolom onnek mint nalam muveltebb leleknek,a forditas nem fog semmi gondot okozni

2016. febr. 2. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a definíció is megfelel, mint a kultúra materiális meghatározása. Viszont ez gyakorlatilag ekvivalens azzal, amit én linkeltem, és sehol nem köti ki, hogy az adott csoportnak az európai értékrend szerint kell viselkednie.


Általában három definíciója van a kultúrának. A legkorrektebbe beletartozik egy adott népcsoport minden társadalmi szokása, szociális konstruktumaik, konyha, nyelv, gyakorlatilag minden olyan specifikusan rájuk jellemző dolog, ami egy másik csoporttól elkülöníti őket.


A másik, amit írtál is, a művészettel azonosítja a kultúrát, illetve az intellektuális eredményekkel, aminek a pontos jelentése nekem kicsit homályos, harmadrészt pedig van ahol kizárólagosan a "high culture" jelentésben használatos a szó, ez az, amit sokan helytelenül használnak. Ebben az értelemben "kultúrának" minősülnek az adott társadalom magasabb osztályai által elfogadott, és de facto kanonizált kulturális tárgyai, tehát bizonyos könyvek (pl. nálunk ilyen lenne az Arany ember) zenék (Beethowen) stb.


(Csak egy megjegyzés egyébként: Ne használd az "elefántcsonttorony" kifejezést a tudományokra, mert ezt csak azok teszik, akiknek soha, semmi közük nem volt hozzá, és adott esetben egy komoly vitában előre lejáratod magadat vele)

2016. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok #4 "elefántcsonttorony" comment is now deleted :)
2016. febr. 2. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azóta, amióta nem általánosítjuk csőcselék részhalmaz alapján emberek százmillióit. Mert fejlett nyugatiak vagyunk, akiknek ez a felületes nézet nem fér bele a világnézetükbe.
2016. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
régóta
2016. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!