Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akkor is kell nászajándékot...

Akkor is kell nászajándékot venni ha csak az esküvőre vagyok meghívva de a lakodalomra nem?

Figyelt kérdés
Fél éve felmondtam az előző munkahelyemen és a régi munkatársamnak lesz majd esküvője. A lakodalomba szerintem nem hívnak majd el, mert annyira már nem vagyunk jóban de az esküvőre szerintem igen. Ilyenkor is kell ajándékot vennem nekik? Milyen értékben és micsodát?

2016. febr. 14. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem kötelező (mondjuk amúgy sem, de nyilván illik). Mi volt akitől kaptunk apróságokat, nevünkkel gravírozott poharat, kisebb értékű vásárlási utalványt (5.000 Ft), vagy valami személyesebb kisebb dolgot, de mi nem vártuk el, sőt igazából azoktól sem vártuk el akiket a lagzira is meghívtunk. Annyit kértünk, hogy HA hoznak valamit akkor a pénznek örülünk a legjobban, szerintem ha a lagzira nem mész ne vigyél semmit, vagy csak valami kis apróságot.
2016. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell nászajándék, ha a lagzira nem hívnak meg. Az esküvőn amúgy sincs erre idő, hogy mindenki sorban álljon ajándékokkal. Persze nem tilos adni, de manapság már amúgy is inkább pénzbeni nászajándék dívik, ami elfér egy kis borítékba.
2016. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem azért ha meghívtak, illik. Ha nem tudod, minek örülnének, vásárlási utalvány vagy boríték egy összeggel is jobb mintha semmit nem viszel. Vagy vacsorajegy egy kellemes étterembe 2 főre...
2016. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2.hozzászólóval értek egyet: nem kötelező, de nem is tilos,ha csak az esküvőre hívnak meg.Megkérdezheted a régi munkatársaidat, ők mit mit vesznek, esetleg közös ajándékot terveznek. Abba Te is beadhatsz, ha gondolod. ( Valószínűleg közülük sem mindenkit hívnak meg a lakodalomba.)
2016. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem kötelező vinni - max. egy doboz bonbont, kb.
2016. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!