Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Japánban tényleg rajonganak a...

Japánban tényleg rajonganak a szépfiúkért/lányokért, annyira hogy még klubokat is alapítanak kedvencuknek?

Figyelt kérdés

Tény: nem voltam Japánban, ezt eddig filmekbol ílletve animékben láttam, tehát konkrétan "istenítik" oket, rajongói klubokat alapítanak nekik, szunetben kovetik ot mindenhova, elélveznek már attól is ha rájuk néz...

Tehát mennyire igaz ez a Japán iskolákban például?



2016. febr. 23. 14:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne higgy el mindent, amit az animékben látsz, a fele sincs úgy... :)

Itt egy példa:

https://www.youtube.com/watch?v=K0bnaxv8d_w


Ezenkívül az én véleményem az, hogy persze, lehet ilyen, hogy rajongói klubbot alapítanak valakinek, de gondolj csak bele ez nem valami japán különlegesség vagy őrület, Európában és Amerikában is vannak (sőt szerintem sokkal többen is mint Japánban) őrült fanok...


Ráadásul szerintem pont nem a japánok azok, akik alaptermészetüknél fogva visítva rohangálnának valami szépfiú után. Ott például az utcán nem nagyon látsz csókolózó párokat sem...


A "szépfiú" dologhoz meg még annyit, hogy ne felejtsük el, hogy Japánban azért más a szépségideál mint mondjuk Európában.


Szóval válaszom: nem, ez nem így van, a mangák és animék nem tükrözik minden tekintetben a valóságot (sőt!) és arra is érdemes figyelni, milyen közönségnek szól. Néha sok mindent túloznak benne, az érzelmeket felnagyítják - talán - mert így lesz eladható.

Úgyhogy ne vonjunk le sohasem elhamarkodott következtetéseket :)

2016. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!