Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen emberek élnek Szombathe...

Milyen emberek élnek Szombathelyen és Zalaegerszegen?

Figyelt kérdés

2016. márc. 3. 13:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Milyen az ottani élet?
2016. márc. 3. 13:31
 2/13 A kérdező kommentje:

Hol jobb élni és miért?

Mi a különbség a kettő város lakói között?

2016. márc. 3. 13:32
 3/13 anonim válasza:
Szombathelyen vígan válogathatsz munkát, Zalaegerszegről több százan járnak Sárvárra és Szombathelyre dolgozni... Én Szombathelyen lakok, nekem tetszik a város, bár kicsit lehetne nagyobb élet is, de szórakozásra, művelődésre van lehetőség, ha akar az ember... van egyetem is, így hét közben is van valami élet a városban. Főteret szépen rendbe rakták, sok felújítás van és van rengeteg sportolási lehetőség is. Kevés albérlet van, azok is drágák.
2016. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénfüggő. Én például Zalaegerszegen élek, itt is dolgozok, a cégnél nem egy szombathelyi, sárvári, celldömölki kollégám van. Mindenki ott dolgozik, ahol jobb ajánlatot kap, mivel a két város kb. 60 km-re van egymástól. Nem leküzdhetetlen távolság. Milyen az élet? Mindkét város világviszonylatban kisvárosnak számít, szinte nulla élettel. Aki ezt kedveli - például én - azoknak tökéletes helyek. Nekem Zalaegerszeg jobban tetszik, kevesebb a panel (sőt Egerszegen egyáltalán nincs is, még a tízemeletesek is más technológiával készültek), több a zöld felület és nagyon hangulatos, hogy az egész város dimbes-dombos. Mivel Egerszeg messzebb van Ausztriától, így kevesebben vannak azok, akik itt élnek, de ott dolgoznak, így van albérlet nem is túl drágán. Mindkét városban jelen vannak a nagyobb üzletek, vannak mozik, színház és némi szórakozási lehetőség. Tehát ami szükséges, az meg van mind két városban. Milyen emberek laknak itt? Ugyanolyanok mint bárhol, elég széles a skála.
2016. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18
2016. márc. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

18 éves vagyok,Szombathelyre költöztünk,egy keleti nagyvárosból. Csúnya város,nincs semmi,a város nagy része falura emlékeztet. A belváros kihalt,mindenki ausztriában dolgozik,oda jár iskolába. Nagyon kevés üzlet van,mindenhol csak optika,fogászat,ékszeres (az gazdag vén osztrákoknak). Gyakran esik az eső,fúj a szél. Nekem egy nagy csalódás.


Az emberek nem kedvesebbek,mint bárhol,kinevetnek,hogy tájszólásod van,aztán ők beszélnek tanyasiasan. Szórakozóhelyek nem nagyon vannak,rengeteg fiatal falunapra,és útszéli kocsmákba jár szórakozni. Dög unalom.


60 év fölött tökéletes,de én a középiskola után megyek innen,ahogy tudok.


Bocsi,az előbb elküldte,hogy 18 :)

2016. márc. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egerszegről nem sokat tudok,de ezek a nyugati városok nagy része majdnem ugyanolyan. Sopron legalább szép.
2016. márc. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
18 éves, valamiért mégis csak Szombathelyre költöztetek... ezért valószínűleg jobb hely lehet, mint ahonnan származol... sokan elfelejtik, honnan jöttek... az egy dolog, hogy te így látod Szombathelyt, de egy több ezer éves múltra visszatekintő, fejlődő várost ennyivel nem lehet leírni... ezt a falunapi dolgot és útszéli kocsmákat meg nem tudom honnan vetted...
2016. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen,a szüleim számára is csalódás. Nem tudom,hogy hol fejlődik,mert nem látszik. A főtéren kívül nincs semmi a városban. Csúnya épületek,lepukkant víztorony,összefirkált emlékmű,a városháza is csúnya. Nyilvánvalóan kinek a pap,kinek a papné.


Egyszerűen leírtam a magánvéleményemet,mert van tapasztalatom,és tudom,hogy milyen máshol.


Nyugodt,csendes rész,nem háborgat senki sem. Akkor jó,ha családod van,nem vágysz nyüzsgésre,csak arra,hogy reggel munka,este haza. Arra tökéletes. De igazából minden nagyváros messze van,és ez a nagyon vidékies élet nekem nagyon nem fekszik.

2016. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Ezer éves múlt oké,de ezzel nem tudok mit kezdeni.

Hát onnan,hogy az osztálytársam a közelgő hentesfesztivált,falunapokat várják,hogy berúghassanak mint az atom. Suliban azt hallom,hogy "egész hétvégén pálinkát ittam,meg bürkét ettem".

2016. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!