Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem fura így köszönni? 40-50-e...

Nem fura így köszönni? 40-50-es férfi, "csókolom"-ot köszön fiatal nőnek.

Figyelt kérdés
A fülemnek azért fura, mert falun az öregasszonyoknak köszönnek csókolom-ot.

2016. márc. 9. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én speciel "kézcsókom"-mal szoktam köszönni minden nőnek, akivel egyébként nem tegeződöm.

Ismeretleneknek ugyebár nem köszöntgetek az utcán. Akinek köszönök, azzal valamilyen kapcsolatba kerülök ( vásárlás, eü. ellátás, információkérés, hivatali ügyintézés....), és ha ahhoz elég idős, hogy azt a feladatot ellássa, ami miatt kapcsolatba kerülök vele, akkor 19 évesen pont olyan tiszteletet érdemel, mintha ötven éves lenne.

Sőt: én még pld. a Tescó-ban, vagy Auchanban, Mekiben... diákmunkát végzőket sem tegezem. Azt sem szeretem, ha engem kapásból letegeznek, viszont a csendőr-pertunak sem vagyok a híve, így értelemszerűen én is magázom őket.

Szerintem ebben semmi "fura" nincs.

2016. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Normális, udvarias férfiak csókolommal vagy kezét csókolommal köszönnek a nőknek, városban is. Miért lenne ez furcsa? Mindennapos.
2016. márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azèrt lehet neked furcsa, mert túlságosan elvagy már külföldiesedve. A MAGYAR illemtan szerint teljesen helyes a Kezèt csókolom. Ès a fèrfi köszön előre, nő fogadja. Nekem egy Úr (50koruli) szokott így köszönni a munkahelyemen, akivel annyit beszèltem èletemben, hogy megdicsèrte a kis autóm ès jólesik, hogy nem tegez le, pedig a cêgnèl ez kb. alap. Magázok mindenkit, aki idősebb ès nem kaptam engedèlyt a tegeződèsre.


N27

2016. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bár nem hiszem, hogy elkülföldiesedés. Nagymamámtól tanultam még gyerekként, hogy öreg néniknek csókolomot köszönünk. Aztán ahogy nőttem és az első csókolomot megkaptam egy férfitól,.... nagyon meglepett.

Azóta már sokszor hallottam és meg is szokom lassan, csak egy kis megerősítést szerettem volna.

2016. márc. 13. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!