Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A volt osztályfőnököm tegeződn...

A volt osztályfőnököm tegeződni akar mindenáron, holott 23 évvel idősebb nálam, én hülyén érzem magam attól, hogy folyton erőszakoskodik, hogy tegezzem, mit tegyek, hogy ne sértsem?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben: ez a nő (én is lány vagyok) volt 8 évig (8osztályos gimibe jártam) az osztályfőnököm.


Ott nőttünk fel előtte, nevezzük pl: Julinéninek.

Tehát amikor én 18 éves lettem, már 40 felett járt, most pedig már 60 felé közeledik.

Én őt egészen érettségi évéig imádtam, nagyon kedveltem, megbeszélhettem vele mindent, tényleg nagyon jó arc volt - velem. Az osztálytársaim nagyrésze nem csípte, szerintük kétszínű volt. Sajnos ezt én csak utolsó évben vettem észre, engem is durván átvert, elkövette a legnagyobb bűnt, amit egy tanár elkövethet, visszaélt a bizalmammal. Elsztorizgatta a tizenéves kislány első nagy szerelmének ügyeit, rövidesen mindenki tudta (most ne menjünk bele, hogy miért beszéltem vele ilyenről, hiszen amúgy normális, támogató család van mögöttem, és akkor is az volt, egyszerűen jó volt egy felnőtt nem-rokonnal megbeszélni, hiszen a fiút is tanította, így infózhattam). Valóban egy világ bizalma ingott bennem alapjaiban, amikor megtudtam ezt.


Aztán még kiderült pár dolog, hogy ellenem szavazott, hogy szerinte ne én kapjam a sulidíjat - később, amikor már végzett, sőt PhD.s voltam, is minden találkozáskor elmondta, hogy hát, nem gondolta volna, hogy ilyenre képes leszek, és tökjó, hogy anno nem én kaptam a díjat, és igaza volt a kollégáinak.


Mindezt persze mosolyogva. Undorító. Sose akarok vele veszekedni, mert méltóságomon alulinak tartom, hogy nekiessek, de nem fogadom el a tegeződését. Továbbra is csakazértis néninek szólítom.


Egyszer azért, mert egy szülőkorabeli nő, aki kisgyerek korom óta ismer, az valahogy Néni marad. Másrészt, az az ember, akiben olyan rondát csalódtam, nekem ne ajánlgassa hogy tegezzem, tudom hogy azért akarja, mert derogál neki öregnek látszani.


Hogyan hozzam mindezt a tudomására neki?



2016. márc. 20. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát elég furcsa ez a leírás. PhD-s? és ennyire elakadt, begörcsölt morális szinten? valami gazdasági terület?... Nem olyan nagy ügy a tegeződés, hogy ezen rágódjunk, 10 év múlva meg te sem fogsz akarni öregnek látszani, az sem olyan extra jelenség... A mi osztályfőnökünk is a már a banketten pertut ivott velünk, és mindenki tegezi. Megbocsátani meg tudni kell - mert az emberek gyarlók, hibáznak, vétenek ellenünk, egymás ellen, te is fogsz mások ellen, nem vagy Isten, hogy tökéletesnek hidd magad. Nem tiszta, hogy milyen kapcsolat van köztetek? Egy helyen dolgoztok?
2016. márc. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

A mai normákba teljesen belefér ha ekkora korkülönbséggel felajánlják a tegeződést. Viszont felajánlott tegezést nem illik visszautasítani.


Ha visszautasítod, azzal nem azt fejezed ki, hogy távolságot szeretnél tartani (azt tegeződve is lehet), hanem a nyílt visszautasítással haragot tartasz. Amit ő sértésnek fog venni, mert valószínűleg nem fogja tudni, hogy miért van. Ez tehát mindenképpen egy erős konfliktus.


A labda nálad pattog jelen esetben, neked kell eldönteni, hogy ebben az esetben érdemes-e egy konfliktust generálni. Én biztos, hogy nem tenném.


Inkább beszéljétek ki a múltat, vagy ha erre nincs esély, akkor fátylat rád, de a konfliktus fenntartása nem megoldás. Főleg úgy, hogy ő nem is érti az okát.

2016. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek az utolsóval teljes mértékben. A tegeződés felajánlása ráadásul kitűnő lehetőség egy beszélgetés elindítására, vhogy úgy, hogy: "Ha már ilyen bizalmas helyzetbe kerültünk, meg szeretnék veled beszélni egy régi ügyet, ami azóta is nagyon bánt...".

Hidd el, ez a te lelkednek is jót tenne, ha ez az ügy ennyi év távlatában is foglalkoztat. :)

2016. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
36%

Egyetértek az előttem szólókkal. Az, hogy kibeszélte a titkaidat, nem volt szép tőle. Az viszont, hogy ki kapja a sulidíjat nem attól függ, hogy kivel van bizalmas viszonyban.

Ennyi év után fel kellene nőnöd.

2016. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

>> Viszont felajánlott tegezést nem illik visszautasítani...


Ez egy sajnálatosan elterjedt tévedés, valamely önjelölt illemtankönyv-író leírta és a többiek automatikusan átvették. úgy vették át, inkább másolták át, hogy ezt a mondatot szó szerint lemásolták, senki egy szóval sem bővítette, magyarázta, indokolta volna, hogy miért is illetlen visszautasítani...

Szinte mindenki a másik megsértését véli látni benne, pedig erről szó sincs. A "visszautasít" szónak nagy súlya lehet, az ember eleve védekező álláspontot vesz fel :))

Egy felajánlott tegeződést bizony el lehet hárítani és ez szintén a tiszteletünket fejezi ki. A felajánlásra azt válaszolva, hogy "köszönöm, inkább ne" ezt jelenti: tudom, hogy a tegeződés felajánlásával bátorítani és támogatni kívánsz, mintegy magad mellé emelsz ezáltal - de én úgy érzem, még nem érek fel hozzád és ehhez még egy kis időre van szükségem.

2016. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Szóval ő jellemtelen és kétszínű, ő erőszakoskodik, te pedig attól félsz, hogy meg ne sértsd ?

Legyen benned gerinc és udvariasan, de határozottan mondd meg a véleményedet. Ha lehet, a nyilvánosság előtt, talán más is okul belőle...

2016. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló.


Nincs köze hozzá, hogy van egy PhD. fokozatom, és ez a kérdés eléggé csesztet, a végzettség egy dolog, ez egy másik - műszaki területen dolgozom, nem gazdaságin.


És nem, nem lehet mindent megbocsátani.


"nem vagy Isten, hogy tökéletesnek hidd magad"


Ne moralizálj itt, mert erről szó nem volt, viszont legyél benne biztos, hogy én és még sokan mások SOHA nem csinálnának olyat, amiket ez a nő megtett velem és még sok iskolatársammal.

2016. márc. 20. 21:32
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi.


Nincs köze a felnőttséghez. A sulidíjat nem azért kellett volna, hogy megkapjam, mert bizalmas viszonyban voltunk, sajnálom, ha félreérthető voltam, nem erre gondoltam.

Az akkori 8 év eredményei, a rengeteg tanulmányi verseny, az OKTV és hasonlók, iskolaújság, diákközéleti tevékenység mind erre predesztináltak, erre megkapta valaki, aki egy másik osztályban volt, és mindössze annyi volt a teljesítménye, hogy jeles tanuló volt, és hetedik (vagy harmadik attól függ honnan nézzük) osztályban elhozott egy azaz 1 db országos irodalmi díjat.

Viszont a nagygazdag családja rendszeresen támogatta pénzzel az iskolát.

És az osztályfőnök nem állt ki mellettem, pedig nekem nem egy ilyen díjam volt (nem irodalmi területről).

2016. márc. 20. 21:37
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló!


"tudom, hogy a tegeződés felajánlásával bátorítani és támogatni kívánsz, mintegy magad mellé emelsz ezáltal - de én úgy érzem, még nem érek fel hozzád és ehhez még egy kis időre van szükségem."


Köszönöm Neked, ez az, amire szükségem volt, így már tudom, hogy hárítsak!

2016. márc. 20. 21:39
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, ha nem akarod tegezni, nem tegezed. Pont.


A sérelmeidet megértem, nem tudok mit mondani rá. Nyilván igazad van, vagy úgy érzed igazad van, végülis mindegy.


De erre a mondatra reagálnék.


"Egyszer azért, mert egy szülőkorabeli nő, aki kisgyerek korom óta ismer, az valahogy Néni marad."


Én utálok magázódni, pedig vénasszony vagyok már. A gyerekem barátai kiskorukban tegeztek, aztán ahogyan tinikorban jutottak, egyre többen kezdtek csókolomozni. Engem ez zavart, szóltam, hogy Kriszti, ha ötévesen tegeztél, most is légyszíves. Oszt volt aki vette a lapot, volt aki nem.


Viszont tovább nem foglalkoztam vele. Aki továbbra is magázott, elkönyveltem, hogy neki nem megy valamiért. Nem egy lényeges dolog.

2016. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!