Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik záróvizsgára bordó...

Illik záróvizsgára bordó ingben menni?

Figyelt kérdés
A fehéret nagyon nem szeretem, mert átlátszik, így a zakót nem vehetném el egész nap. Az öltöny meglenne, csak az ing színe lenne más.
2016. máj. 1. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok intézmény szereti előírni az ilyesmit, hogy mit szabad felhúzni és mit nem, tehát az öltözködési házprotokoll szerint kell megjelenni.


Ha nem írják ezt elő, akkor az általános öltözködési protokoll szerint nem muszáj fehér inget húzni, lehet az bármilyen egyszínű, vagy akár csíkos ing is, csak színben harmonizáljon az öltönyhöz és nyakkendőhöz. (Kockás vagy más mintás viszont nem lehet.)


Viszont rossz hírem van: a zakót egyáltalán nem szabad levenni. Kivétel, ha ezt a rangidős férfi (pl. a vizsgabizottság elnöke) kezdeményezi, és erre a jelenlévő hölgyektől engedélyt kér. De +40 C alatt ilyenre ne számíts :)


Annyi könnyebbség van, hogy amíg ülsz, addig a zakót ki lehet gombolni, de amint fölállsz, be kell gombolni. Az sem mindegy, hogy hogyan: a legalsó gombot sosem gomboljuk, a többit igen, de ha három vagy több gombos a zakó, akkor a legfölső gomb tetszőlegesen eldönthető.


Na ez az, amit már egyáltalán nem tartanak be a férfiak, mindenki kigombolt zakóval flangál. Én is. :)

2016. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, a zakó alapból rajtam maradna, de ha olyan idő lesz, akkor hazafelé viszont levenném, hogy ne fülledjek bele, ha nem muszáj, viszont nyakkendőm nem lesz, egyrészt nincs, aki megkösse, másrészt csak a középsulis ballagós nyakkendőm van, ami nem nézne ki túl jól :D
2016. máj. 2. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a legrosszabb változat: fehér ing, zakó, nyakkendő nélkül. Olyan leszel, mint a falusi bácsi, aki vasárnap elindul a templomba...
2016. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor sztem már az jobb megoldás, ha viszed magaddal táskában a bordót vagy egy felsőt, amit átcserélsz vizsga után. Ha ennyire nem vagy benne biztos, hogy hogy fogják venni a más színű inget. Vagy fehér ing alá atlétatrikó.
2016. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!