Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért alakulhatott ki mindenku...

Miért alakulhatott ki mindenkultúrában az, hogy a férfiak lehetnek félmeztelenül, még a nők nem?

Figyelt kérdés

A Földön szinte mindnhol(kivéve egyes afrikai törzseknél) a férrfi mellbimbót szabadon mutogatható,még a női nem.

Hogy terjedhetett el ez,és hogyan alakult ki ebbn egységes egyetértés?


2016. máj. 5. 23:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Manapság egyre jobban nyomatják a női egyenjogúságot, szóval én,mint 27/f pártolom azt,hogy a nők igen is szabadon mutogathassák a mellbimbóikat.
2016. máj. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Engem sem zavarna! :D
2016. máj. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Volt már itt ilyen kérdés,én ennél szélesebb körben tettem fel.

Miért van az,hogy ez a szokás Európában,Japánban vagy egy dél-amerikai országban?

Teljesn távol álló területek egymástól,mégis ugyanazok az öltözködési alapelvek,még pl arab területen az arcukat is takarniuk kell a nőknek.

2016. máj. 6. 00:12
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem egy férfi mellbimbó ugyanolyan erotikus,tehát az nem érv,hoy a nők azért takarják el,mert az valakinek szexuálisan izgató.
2016. máj. 6. 00:14
 5/12 A kérdező kommentje:
És az az érdekes he ebben a világon mindenütt egyetértés alakult ki.
2016. máj. 6. 00:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez arról a svéd csajról jutott az eszedbe? Egyébként afrikai törzseknél a nők is mutogathatják a mellüket.
2016. máj. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen,a svéd csajról.

Jó nyilván az extrém dolog.amit ö csinál az már majdnem nevezhető a nudizmus társadalmilag "elfogadott" szintjére emelésnek.


Nekem a njdizmussal sincs bajom,magát a ruhák viselését praktikusnak tartom viszont.


De mondjuk egy normál strandon érdekes h a férfiak lehetnek szabad felsőtesttel,a nők pedig nem.


Én meleg pasi vagyok,tehát nem szexuális indíttatásból kampányolok a nők melltartó levétele mellett.


Engem ugyanúgy felizgat egy meztelen férfi felsőtest,mint egy heteró férfit felizgatna a női mell.Mégsem támadok le senkit.


Csak érdekes számomra ez,hogy miért kezelik a világon szinte mindenhol a női mellbimbót erotikusabbnak.

2016. máj. 6. 01:54
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

"De mondjuk egy normál strandon érdekes h a férfiak lehetnek szabad felsőtesttel,a nők pedig nem. "


Igen. Másrészt egy nő mutogathatja a lábait 30 cm-es szoknyában, az egész hátát, dekoltázsát, míg a férfiaknak hosszúnadrágban, ingben és zakóban kell lennie teszem azt egy színházi eseményen.

2016. máj. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
A nők sokkal többet mutathatnak meg magukból, mint a férfiak. a strand egy végletes dolog. Láttál te bankban mélyen dekoltált ingben férfit? Nyilván nem!!!!! Nőt... igen.... :)
2016. máj. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Mert a NÖI MELL szexszimbólum, ellentétben a férfiak mellbimbójával.
2016. máj. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!