Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan eljek minimalista eletet?

Hogyan eljek minimalista eletet?

Figyelt kérdés
Tudnatok nekem kicsit tobbet irni a minimalista eletmodrol, felfogasrol, eletszemleletrol? (Az interneten kivul sajat tapasztalatot, esemenyeket, miert jo, miert nem....)

2016. jún. 13. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Például nem arra használod az internetet, hogy vadidegenekkel cseverésszél :)

Vagy egyáltalán nem is használod az internetet.

2016. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
ne érdekeljen semmi semmi. ez kezdetek elég. A lakásod fekete-fehér,max.piros legyen,mindig tökéletes.
2016. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
amúgy te akarsz ilyet,vagy vki mondta?
2016. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Már elkezdted.

Az ékezetek elhagyásával...

2016. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Valószínűleg már elkezdted vagy be is fejezted, ne adjisten le is tettél a minimalizmusról, de azért leírom a véleményem, hátha segítek vele valaki másnak. :)


Nekem nagyon sokáig gondom volt, nem is a rendrakással, hanem annak megtartásával.

Mivel mi 4en laktunk egy szobában, nagyon zsúfolt volt, rengeteg holmink volt.


Mindig is szerettem a rendet, és rendszerezni akartam a tárgyainkat, de a rend valahogy sosem tartott sokáig.


Egyszer találtam egy videót, amiben a minimalizmusról beszélnek, hogy az miért jó neked illetve hogyan fogj hozzá.

Nagyon hamar beleástam magam a témába, megtetszett és elkezdtem selejtezni.

Ebben hatalmas szerepe volt a "konmari" módszernek.


Kiválogattam a tárgyainkat és sokkal jobban éreztem magam.

Nagyon sok időm felszabadult, mert a rendrakás helyett volt időm másra.


Akkor még gimnáziumba jártam,de nagyban hozzásegitett ez az életmód ahhoz, hogy arra tudjak figyelni ami igazán fontos.


És hogy hogyan is foglalnám össze a minimalisták felfogását?

"A kevesebb több".


A minimalizmus nem fekete fehér házak 2-3 tárggyal az otthonodban, hanem annak felfogása, hogy nem kellenek olyan kacatok az életünkbe, amik csak úgy vannak, de nem vesszük hasznát, nem okoznak örömet vagy "majd jók lesznek valamire".


Nagyon felszabaditó megválni azoktól a tárgyaktól, amik feleslegesek.

Mindenkinek ajánlom kipróbálásra minimum.

2018. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%
Jézusom, ez a sok idióta válaszoló..
2020. máj. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Matt d'Avella Minimalism című Netflix dokumentumfilmje szerintem elég jó bevezetés a témakörbe - a YouTube csatornája meg elég jó folytatás.


a minimalizmus lényege ("a kevesebb több" kicsit bővebben kifejtve), hogy gondold át, hogy mikre van tényleg szükséged és csak azokkal a dolgokkal vedd körül magad, a társadalmi szokásokból, hagyományokból eredő sok felesleges dolgot meg jobb lehet elhagyni.

ahogy minden ideológia, életmód és vallás, a minimalizmus is akár kórosan is túlzásba vihető, ami már árthat is az embernek és a hasznosság rovására is mehet. ezt is csak olyan intenzitással, mértékben és módon érdemes csinálni, ahogyan még téged szolgál a dolog és nem te szolgálod fanatikusan az ideológiát.


vannak, akik pl. a minimalizmus jegyében mindig tök egyforma ruhákban járnak és abból tartanak annyit, amennyi a mosáshoz kell és kész. nem kell válogatni köztük, nem kell dönteni, hogy melyiket vegye fel és mindig a kedvenc ruhájában járhat.

ha ez neked bejön, akkor csináld így, de ha nem érzed így jól magad, akkor nem kell erőltetni, mert nem az a lényeg, hogy az elvnek megfelj, hanem hogy a te életed jobbá tedd a saját magad számára.

2020. dec. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!