Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi van akkor ha lesz egy...

Mi van akkor ha lesz egy japán feleségem, kiköltözünk és összeházasodunk?

Figyelt kérdés
Ugye felszokták venni a másik nevet. De a nevem eléggé kiejthetetlen és hosszú leírni is. Én felvehetem e az ő család nevét. Vagy egyáltalán meg kell e változtatni. Ha mégis megkellene én átírathatom e a nevem japánra (rendes japán névre nem katakanás átiratra). (állampolgárság van)? A kérdés adott, meg lehet e ezt csinálni. Tudom van ott valami papír aminek nem tudom a nevét. Nem igazán sikerült eligazodnunk jó lenne ha valaki tudna segíteni. Köszönöm. Kissé kusza lett ez a rész. Sajnos nem fert ki telefonon pedig nehéz volt szerkeszteni.

2016. okt. 3. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket majd elmondja a japán menyasszonyod.
2016. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell felvenni egyikötöknek sem a másik nevét.
2016. okt. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ő sem tudja pontosan.
2016. okt. 3. 16:37
 4/11 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom te is átveheted az ő nevét.
2016. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyar törvények szerint fölveheti a férj a felesége családnevét, ezért ha még itthon összeházasodtok, akkor a dolognak nincs akadálya. A japán törvényeket nem ismerem, de megeresztesz egy e-mailt a nagykövetségnek, ők majd válaszolnak korrektül.
2016. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2016. okt. 3. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg opció van: felveheted az ő családi nevét, ő is felveheti a tiédet, kombinálhatjátok is a kettőt, illetve ki-ki megtarthatja a saját nevét.


Ha terveztek gyereket, akkor érdemes azonos vezetéknéven futni mindenkinek, mert állítólag a reptéren akadékoskodnak, ha a gyereknek más a vezetékneve, mint a vele utazó szülőnek (ha mindketten a gyerekkel utaztok, és legalább egyikőtöknek ugyanaz a vezetékneve, mint neki - erre elég nagy esély van :D -, akkor nincs gond).


Állampolgárság van, de azzal neked nem nagyon kell foglalkoznod még (vagy sose, ugyanis ha felveszed a japán állampolgárságot, akkor a magyart el kell dobnod).


Itt van két link, amit megnézegethettek a pároddal:

[link]

[link]

2016. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm utolsó!
2016. okt. 3. 22:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Házasodás (kimenetel) előtt mindenképpen érdeklődd meg, hogy odakint milyen papírt kérnek a házassághoz (ha kint házasodtok), mert azt az itteni anyakönyvi hivataltól kell beszerezned és lefordíttatnod. Amikor a kinti házassági anyakönyvet honosítjátok Magyarországon, neked akkor kell nyilatkoznod, hogy mi lesz a házassági neved (változik-e), illetve a feleségednek mi lesz a neve (ez a japántól független, ott az ottani törvények szerint lesz a nevetek), valamint a családi névről is nyilatkoznotok kell (mi lesz a gyerek vezetékneve). Ha nem honosítjátok a házassági anyakönyvi kivonatot, akkor csak a japán előírások érvényesek, viszont akkor Magyarországon nem lesztek hivatalosan házasok.

(Én is külföldön házasodtam és utána honosítottuk, itt más a nevem, mint Magyarországon)

2016. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi van akkor?


Leköplek, mint ahogy minden egészséges fehér ember, árulásért. :)

2016. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!