Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért köszörülik a...

Az emberek miért köszörülik a torkukat?

Figyelt kérdés

Így egyfajta nem tetszést nyílvánítanak ki? Esetleg utálat vagy harag áll a háttérben?

Nem csináltam semmi olyat, amivel bármilyen érzelmet is kiválthattam volna ezekből az emberekből, sőt, igazából szerintem kedves szoktam lenni.

Tegnap leültem a padtársam mellé, köszöntem neki és ez volt a reakciója. Valamelyik nap egy másik osztálytársam mellé kellett állnom tesi órán, ő is így reagált.

Pedig esküszöm, nem csináltam semmit.

Még nem igazán ismerem az osztálytársaimat, most jöttem másik suliból. Egy kicsit csendes is vagyok, de nem tartom magam rosszindulatúnak vagy ilyesmi... Mégis irritáló vagyok?

16/L



2016. okt. 8. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet, hogy köszörülniük kellett?
2016. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont akkor? :D
2016. okt. 8. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orrüregben váladék (csúnya nevén takony) termelődik, ez a nap 24 órájában történik. Ez napi szinten alapesetben kb. fél liternyi termelődését jelenti egy egészséges ember esetében. Ez nagyrészt a torkon keresztül csurog le apránként a gyomorba, többnyire észrevétlenül. Akármilyen furán vagy csúnyán is hangzik, ez így van, teljesen természetes dolog.


Namost, a hangszálak ugye a torokban helyezkednek el. Ha huzamosabb ideig nem használod őket (nem beszélsz), akkor az orrüregváladék lerakódik a hangszálak közé, amitől azok nem tudnak normálisan rezegni, vagyis nem tudsz tőle normálisan beszélni. Ha mégis beszélni akarsz, akkor meg kell köszörülnöd a torkodat, amivel gyakorlatilag feljuttatod a torkod tetejébe ezt a váladékot, majd lenyeled (ezt is legtöbbször önkéntelenül, reflex-szerűen). Nos, legtöbbször ezért köszörülik az emebrek a torkukat, mielőtt hosszabb csöndbenlét után megszólalnának.

2016. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:) Köszi, értem. Most rájöttem, hogy akkor én miért szoktam berekedni, ha nem beszélek.

Viszont ők ezt megelőzően beszéltek...

2016. okt. 8. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Úgyis azt fogod kihozni, hogy ennyire irritáló vagy, bármit is írunk. Kérdés, hogy ez enyhe vagy már súlyosabb üldözési mánia?
2016. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:) Nem akarok semmit kihozni, csak érdekel, hogy miért illetve elmondom a körülményeket. Annak csak örülök, ha tévedek.
2016. okt. 8. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azért csinálják mert irritálod őket nyugi :)

kiszáradt torok, megfázás előtt után, dohányzás miatt is előfordulhatnak.

2016. okt. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!