Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti szoktatok ajándékot venni...

Ti szoktatok ajándékot venni a barátnőitek névnapjára?

Figyelt kérdés
Én valahogy ezt nem tartom fontosnak, de az egyik barátnőm adott ajándékot a legjobb barátnőmnek és emiatt kicsit rosszul éreztem magam, mivel én nem adtam semmit.

2016. nov. 1. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, valami apróságot. Nem az érték a fontos, de azért hasznos is legyen.
2016. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ma már itt is totális káosz van, mindenki másképp csinálja, ezért senki nem igazodik ki azon, hogy mit csináljon és mit ne, hogy ne legyen belőle sértődés.


Leírom, hogy volt ez eredetileg szokás. Először is, a névnapot másképp ünnepelték, mint a születésnapot.


Születésnapot szűk családi körben szokás tartani, és szülinapkor az ünnepelt kap ajándékot.


Névnapot viszont baráti körben szokás ünnepelni. (Persze lehet családban is, de baráti körben kvázi kötelező.), Névnapkor nem az ünnepelt kap ajándékot, hanem az ünnepelt látja vendégül a meghívottakat! Akár otthon tart egy kis vendéglátást, akár presszóba hívja meg őket egy italra (vagy sütire). Innen származik az a mondás, hogy "ünnepelt fizet!".


Ilyenkor a többiek jelképesen egy csokor virággal köszöntik az ünnepeltet. Ha a házához mennek akkor egy bonbont (hölgyeknek) vagy egy italt (férfiaknak) is szokás adni, de ha vendéglátó helyre szól a meghívás, akkor ez nem fontos, sok esetben rosszul is venné ki magát (a hely részéről). A virágot, bonbont nem külön-külön veszik a meghívottak, hanem közösen.


De az "ünnepelt fizet", tehát ő látja vendégül a vendégeit, illetve ő fizeti a számlát (de legalább az első néhány kört) ha beülnek valahova.


Valamikor ez volt az általános szokás. Ma már mindenféle variáció van, csak éppen így nem csinálja szinte senki.

2016. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!