Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kézzel írt önéletrajzomat...

Kézzel írt önéletrajzomat milyen betűtípussal írjam? Írott vagy nyomtatott legyen?

Figyelt kérdés
2008. okt. 6. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kézíráskor nyomtatott betűket használsz (van aki kizárólag így ír) akkor nyomtatottat. A legtöbbünk azonban folyóírással ír, ők az életrajzban is így írnak.
2008. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
szerintem tök mindegy, a külakal lehet fontos, azaz hogy folyóírással vagy nyomtatott írással tudsz szemben írni.és válaszd szerintem azt
2008. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogyan egyébként is írsz. Nem szerencsés, ha számodra természetellenes betűtípust választasz.

Néhány jó tanács: Először írd meg piszkozatban, nézd át, hogy hogyan is fog majd küllemben kinézni az önéletrajzod. Áttekinthető-e? Van-e benne helyesírási hiba? Tartalmilag érthető, tömör-e? Van e esetleg olyan, amit még szívesen hozzáírnál, vagy utólag kihúznál belőle? Kérd meg egyik családtagodat, hogy olvassa át. Ha rendben van tartalmilag, akkor kezdj neki az önéletrajz írásának "élesben".

Használj sorvezetőt, ez nagyon fontos. Nem szép,ha gire-gurba az önéletrajz. Pár forintért lehet kapni papírboltban sorvezetőt, és komolyan hasznos.

Új gondolatnál mindig kezd új bekezdést. Sor végén, ha nem fér ki egy szó, akkor inkább ne is kezd el leírni (vagy nagyon hosszú szónál elválasztást alkalmazhatsz), de az rendkívül csúnya, ha egy-két betűt még megpróbálsz begyömöszölni a sorba. Próbálj egyenletes méretű betűkkel írni.


Én kegyetlen csúnyán írok, időnként olvashatatlan, de ha odafigyelek, akkor csúnya - de olvasható. Amikor új munkahelyre jelentkeztem iskolatitkárnak, kézzel írott önéletrajzot kértek. Összeszedtem magam, és sikeresen vettem az akadályt. Az felvételi elbeszélgetésen dicsérték, hogy rendezett, tiszta, összeszedett, szép vonalvezetésű az önéletrajzom. Jól esett.

Ja, és ha egy mód van rá, akkor ne hajtsd össze az önéletrajzot, hanem tedd egy A4-es méretű borítékba. Általános tapasztalat, hogy a hajtásokat nem szokják szeretni a munkaadók.


Sok sikert!

2008. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Kézzel írt önéletrajz írott.Sok helyen (pl. cégeknél) azért kérnek ilyet,hogy kielemeztessék grafológussal,milyen is az illető.

Az amerikai típusú(tehát a rövid,tömör,lényegretörő) az a nyomtatott.Én így tudom.

2008. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2008. okt. 7. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha kézzel írod akkor arial italic 12pt!
2008. okt. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp irott.... ugyanis van ahol csak azt fogadják el, ugyanis grafológust felkérnek és átvizsgálják az irásod, mien ember is vagy és alkalmas vagy-e a munkára...
2008. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!