Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Wc-n csak az ülődeszkát illik...

Wc-n csak az ülődeszkát illik lehajtani, vagy a felső részét is?

Figyelt kérdés
Kis feleségemmel ezen vitázunk napok óta, mert néha elfelejtem lehajtani a wc deszkát és azzal érvelek, hogy higiéniai okok miatt mindkettőt illene lehajtani, ezért hajtsa le ő is mindig. De ő ezt nem fogadja el válasznak, ezért rátok bíznám, hogy kinek van igaza :D

2016. dec. 11. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Mindkettőt lehajtjuk mindketten, a wc a fürdőben van, így higénikusabb és kellemesebb is nem arra bemenni a fürdőbe, hogy belelátsz a wcbe.
2016. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Engem sosem zavart, hogy beleláttam a wc-kagylóba. Mi a baj vele, miért zavaró ez? A mosdókagyló, zuhanytálca miért nem zavar ha belelátsz? Nem kötözködni akarok, hanem tényleg nem értem, mi a zavaró benne.
2016. dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, ha a házasságban csupán ilyen vitatémák vannak. A fedél lehajtása annyiban ajánlatos, hogy csökkenti a vízfelület párolgását, így lassabban vízkövesedik a csésze belseje.
2016. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Akkor nálunk minőségi budi van. Olyan, mint egy műemlék. A világörökség része lehetne. Örömmel ül rá az ember.

Máshol meg kopott, rozsdás,büdös, hogy majd elhányom magam. Ugyanígy a káddal is.

2016. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4:

"A fedél lehajtása annyiban ajánlatos, hogy csökkenti a vízfelület párolgását, így lassabban vízkövesedik a csésze belseje."


Teljesen jó, objektív értelemben is valós megközelítése a dolognak, abszolút elfogadható magyarázat. Ment a zöld pacsi.

2016. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
#1 vagyok. Nekünk kellemesebb a wc tetejére belátni, mint bele. Ha vendégségbe megyek, se szeretnék egyből a bejárati ajtóból a "wcbe esni". Kicsi a lakásunk, az első dolog amit belépve meglátsz a fürdő.
2016. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem dísznek van gyárilag rászerelve az ülőkére a fedél. Nálunk mindig is magától értetődő volt, hogy használat után lehajtjuk a fedelet, mert:

1. nem spriccel mindenfelé a víz lehúzáskor,

2. semmi nem tud beleesni a vécébe (határozottan lényeges szempont, ha mindenfelé polcok vannak a környéken, ahogy nálunk is),

3. nem kell állandóan belebámulni a tátongó kagylóba.

2016. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A tipikus magyar pr0lira jellemző,hogy nem hajtja le a wc deszkát.

Minden olyan ember,aki kicsit is ad a környezetére,lehajtja.

Ez egy íratlan szabály.

2016. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg lehúzom a wc-t, addig az esetek 90%-ában lehajtom mindkét deszkát, a kiszálló permet miatt. Utána általában felhajtom (de aztán nekem totál tök mindegy, hogy utána hogy van).


Amúgy meg nálunk ebből a családban sosem volt vitatéma, hogy hogy legyen az ülőke. Ha férfi ment oda és le volt hajtva, akkor felhajtotta, ha nem volt lehajtva, akkor nem. Ha nő ment oda és nem volt lehajtva, akkor lehajtotta mielőtt ráült, ha le volt akkor meg úgy ült rá. A világ legfeleslegesebb dolgának tartom az ezen való vitázást.

2016. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!