Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy adott ország állampolgársá...

Egy adott ország állampolgárságát megszerző egyén mit tegyen az ország himnuszának hallatán?

Figyelt kérdés

Minden jogi huza-vonától eltekintve tételezzük fel, hogy megszerzem a norvég állampolgárságot. Elmegyek egy sporteseményre, ahol elhangzik a norvég himnusz. Feltételezzük azt is, hogy perfekt norvég vagyok, és tudom a himnusz szövegét. Ismerősöktől két változatot hallottam, hogy az illem szerint ilyenkor mit illik tenni:


1: én is szavalom/éneklem a himnuszt, csak úgy, mint a többi norvég, jobb kezemmel a szívemen


2: hiába beszélem a nyelvet, és tudom a himnusz, van állampolgárságom, az én hazám Magyarország, ezért nem éneklem más ország himnuszát, és nem teszem kezemet a szívemre, ettől függetlenül csendben állva, a tiszteletet megadom más országnak.


Melyik a helyes etikett ebben a helyzetben?



2017. jan. 8. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy ez miért ilyen nagy probléma. A himnuszt nem kötelező énekelni. És nem is szokás a kezedet a szívedre tenni. Az bőven elég, ha felállsz csendben, tisztelettel. Akkor is, ha csak egy állampolgárságod van.

És senki sem fogja nézni, hogy te éppen énekelsz-e vagy sem.

Egyébként meg tény úgy, ahogy jól esik.

2017. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha másik állampolgárságot akar valaki a magyar helyett "az én hazám Magyarország" nem kicsit képmutató...

Amúgy meg azt csinálsz, amit akaraz

2017. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Politikába nem szeretnék belemenni, így nem reagálom le az állítást. Köszönöm a válaszokat, zöldek mentek!
2017. jan. 8. 11:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha felállsz, az éppen elég, azzal már megadod a kötelező minimum tiszteletet. Még énekelni sem muszáj, van akinek nincs jó hangja vagy zenei hallása, vagy rossz a kiejtése. De ha mégis nagyon szeretnéd, akkor nyugodtan énekelheted, vagy akár magadban dúdolhatod is a dallamát, ahogy neked jobban tetszik. Nincs semmi megkötés, a felállással már kifejezed az adott ország iránti tiszteletedet.

Az csak a diktatúrákban kötelező, hogy a szívedre tedd a kezed, meg teli torokból üvöltsed a himnuszt, meg a többi kötelező indulót meg ilyeneket.

2017. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha én egy másik ország ünnepségén vennék részt valamiért magyar állampolgárként, akkor is felállnék, amikor a himnuszukat játsszák, mert nem vagyok bunkó.
2017. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden himnusznál illik felállni, akkor is, ha más országé.

A hazád az, amit annak tekintesz, akár mindkét ország is lehet az.

2017. jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!