Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étteremben ha olcsó menüt...

Étteremben ha olcsó menüt eszek, akkor is illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
Olyan helyen szoktam néha enni, ahol 6-7-800 forint egy menü. Általában ráteszek egy százast, de pl. a múltkor nem ízlett a kaja, nem adtam. A pincér rosszallóan nézett rám. Ti szoktatok adni ilyen esetben is?

2017. febr. 3. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy én vagyok maradi, de szerintem a borravaló pont azt a célt szolgálja, hogy kifejezze vele az ember hogy meg volt elégedve a szolgáltatással amit kapott. Ha nem elégedett az ember, akkor mire fel járna a borravaló?

Mondjuk ha a kaja nem volt jó, arról épp nem a pincér tehet.

2017. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De egyáltalán ha menüt eszik az ember, esetleg pár naponta oda jár, akkor szükséges egyáltalán a borravaló?
2017. febr. 3. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha van pincér akkor bizony a felszolgálásért adod a borravalót, ha csak 1-1 eszpresszóra ültök is be ismerősöddel.
2017. febr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A borravalót a pincérnek adják és a kiszolgálásért - ha az étel nem ízlik, akkor szólni kell érte, az ugyanis a szakács területe, és elvileg ilyenkor neki kellene tenni valamit azért, hoyg a vendég elégedett legyen - viszont ha a pincér udvarias, rendesen kiszolgál, akkor "jár neki" a borravaló.

A jár neki azért idézöjeles, mert természetesen nem kötelezö, de illik adni valamennyit.

2017. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Hát nem tudom, a pincér megkapja a kiszolgálásért a fizetségét az étteremtől. Ha ezen felül valami pluszt is nyújt (pl. segít választani, ajánl valamit, ami tényleg jó, finom; látványosan hozza ki a kaját; vagy szolidan, de ügyesen elszúr egy-egy poént, vagy ilyesmi), akkor szoktam neki honorálni a borravalóval, egyébként sima natúr kiszolgálásért nem. Azért megkapja a bérét, én miért adjak neki még plusz pénzt?
2017. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Leginkább azért, mert nagyon sok helyen (ha nem is hivatalosan) belekalkulálják a bérükbe. Kapnak egy minimumot (ha egyáltalán, mert az óraszámokkal is trükköznek sok helyütt, a kiszolgáltatott alkalmazott meg nem mer reklamálni, mert a helyét félti)és azon felül a borravalót dobják szét. Így ha tisztességesen kiszolgált én minig adok. Tudom, akad olyan is, ahol normális bért kapnak, plusz pótlékokat, és a borravaló marad a kasszában, de a legtöbb helyen még mindig nem fix béresek a felszolgálók, esetleg csak papíron.
2017. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Ez az ő bajuk, hogy nem fizetik meg őket rendesen.

Az meg az én bajom, hogy engem pedig még annyira se fizetnek meg, mint a pincéreket. És én még borravalót se kaptam soha, pedig ha rosszul dolgoznék, akkor azt bemutatnák a híradóban, mert tömegkatasztrófát jelentene.

Ha az ostoba minimálbéres vendégek is nem tartanák kötelezőnek magukra nézve, hogy adakozzanak, akkor a pincérek is rendes fizetést kapnának, különben nem menne senki pincérnek. Ilyen egyszerű.

Manapság sok vendéglőben fel is van tüntetve az étlapon, hogy a felszolgálási díj bele van foglalva az ételek árába, külön borravalót nem kérnek.

2017. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Par helyen beleirjak a szamlaba a borravalot is, mi csomoszor jartunk ugy h nem tudtuk h az osszegben benne van mar a borravalo is es adtunk meg pluszban
2017. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ha elégedett vagy, akkor az ártól függetlenül adsz vagy nem.

De nem is értem, ha a menü drága lenne, akkor adnál, csak ha olcsó, akkor hezitálsz?

Gondolkodásod nem logikus.

2017. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha nem ízlik, akkor ne adj.

Bár, ha nekem nem ízlik, attól még adok valamennyit, mert a pincért honorálom, nem azt, hogy az adott ételt mennyire formálták az ízlésemre.

2017. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!