Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miértilyen figyelmetlenek az...

Miértilyen figyelmetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Van egy pár kollegám, akikkel barátkozom is. Névnapom előtt megkérdezték tőlem, hogy milyen édességeket szeretek, és melyek azok, amelyeket kevésbé. Fel is soroltam néhányat. A héten tartottuk a névnapomat, és kettőjüktől olyasmit kaptam, amit kevésbé, vagy egyáltalán nem szeretek.

Előfordult már az is, hogy olyan silány minőségű édességet kaptam, amit azellenségemnek sem adnék, én érezném magam kellemetlenül e-miatt.

Én csak olyan embereknek vásárolok, akiknek szeretnék, és ha már veszek valamit odafigyelek arra,hogy hasznát tudja venni az illető, és nem utolsó sorban, a minőségre. Ezzel nem arra gondolok, hogy minél drágább, annál jobb. Pl. illetlenségnek tartom, hogy egyesek, Tesco gazdaságos keksszel, vagy Spar-os bonbonnal ajándékozzanak meg valakit. Akkor inkább, ne vegyenek semmit.

Nektek mi a véleményetek erről?

Olyan válaszokat, hogy "Ajándék lónak, ne nézd a fogát!", és ehhez hasonlókat, ne írjatok, ha kérhetem!


2010. máj. 8. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A spar-os bonbon jó,nekem van 1 kicsit szegényebb barátom,de ő soha nem felejti el a szülinapom,és az ő ajándékának jobban örülök,mint másénak. Egyébként utólag boldog névnapot :)
2010. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Igen, egy ajándéknál sokat számít a csomaglás, minél csicsásabb, annál jobb. Az árat viszont illetlenség rajta hagyni, viszont ha már a nevében is benne van, hogy akciós...:S

Hát az elég ciki:D

2010. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első!

Köszönöm szépen!

Nem tudom,mennyibe kerül a Spar bonbon, de nem hiszem, hogy drágább, mint egy tábla Boci, vagy Milka csoki.

Második!

Én nem a csomagolást nézem, hanem azt, hogy ehető, használható legyen. A csicsás dolgok között is vannak rossz minőségűek.

Köszönöm a választ!

2010. máj. 8. 12:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan csak a csomagolást nézik, és ugye a drágább termékeknek visszafogottabb csomagolása van, letisztultabb, vagy tényleg ők szeretik pont azt a fajtát, amit Neked ajándékoznak:)
2010. máj. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen igazad van !:S Egy ipodnál én sem a csomagolást nézném O.o

Egy munkahelyi gesztusnál 2 filléres cucc kis díszcsomagolásban is meg szokta tenni...

2010. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

12:53

Ez nem munkahelyi gesztus.

Nem szoktuk minden kollegámmal megajándékozni egymást.

Én annak vásárolok, akit kedvelek.

Volt olyan főnököm, akinek vásároltam születés, és névnapjára, de nem 2filléres vackot, mert ilyesmivel önmagát minősíti az ember, és különben sem azért adtam, mert ő volt a főnök.

A mostanit nem bírom, így nem is ajándékozzuk meg egymást.

2010. máj. 8. 13:28
 7/8 anonim ***** válasza:
A te esetedben mutatni akarják, hogy milyen jó fejek és ha majd eljön az ő idejük, akkor te is lepd meg őket valamivel, hiszen ők is megajándékoztak. egyébként egyet értek veled, én sem szeretem a haszontalan ajándékokat, amikkel nem tudok mit kezdeni. egyéként abban is igazad van, hogyha valakinek ajándékozok, akkor már egy normális terméket vegyek meg és ne a "nesze neked semmi, fogd meg jól" - t. azaz, magamnak én is veszek tesco-s cuccokat, de ajándékozni eszembe nem jutna, mert egyszerűen nem illik, legalábbis szerintem.
2010. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az a tapasztalatom, hogy az vesz ajándékba vacak minőségű édességet, aki maga nem igazán van oda érte, se a jobbért, se a gyengébbért. így aztán nem tudja, hogy nem "mindegy csak csoki legyen".

2010. máj. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!