Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nevetett ki a fiatal...

Miért nevetett ki a fiatal fogorvos nö és az asszisztense amiért magáztam öket?

Figyelt kérdés

Elöször voltam abban a fogászatban, én 28 éves férfi vagyok, ök pár évvel fiatalabbak. Jónapot kívánok! És magázva mondtam a gondom-bajom. Erre nevettek és azt mondta a doktornö, hogy "szerintem tegezzél inkább egy idösek vagyunk, nagyon nevetséges ez így, nem a középkorban vagyunk"

Mindezt furcsa, kioktató stílusban adta elö mint aki szerint én ódivatú vagyok. Amikor elmentem is hallottam hogy ezen nevettek, az asszisztens csaj még utánzott is (elmélyitett hangon parodizálta a köszönésemet)


Szerintem a fogorvos is egy orvos, kvázi hivatalos hely, idegeneket föleg nöket amúgy se illik letegezni maximum ha felajánlják. Rangban is ilyenkor ö van felül mivel az én munkám ebben az esetben nem derül ki.


Szerintetek is nagyon gyerekes volt? Hogy lehet orvosi diplomája egy ilyen agyú embernek? Vagy manapság nem jár együtt a tanulás-szorgalom az intelligenciával?


2017. márc. 30. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek, vannak helyek ahol SOHA nem szabad tegeződni (szerintem). BANK, orvos, hivatalos ügyek, ügyvéd, stb.

Nyilván ha ismerősökről van szó az más.


Már csak azért is gáz az ilyen orvos stílusa, mert itt van egy kvázi alá-fölérendelt viszony és a páciens ki van szolgáltatva.

2017. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem a személyzet túl megvilágosult volt.
2017. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Elég fura ha kinevettek, a legtöbb helyen azért sértődtek volna meg, ha élből tegezed őket.
2017. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Carragher_x ***** válasza:
82%
Abban, hogy tegeződést ajánlott, abban semmi rendkívüli nincs. az, hogy kiröhögtek, az meg nettó bunkóság.
2017. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Az általad leírt jelenséget én is sűrűn tapasztalom. Az egyik legfurcsább eset velem az volt, amikor pár hónapja az egyik nagy áruházban éppen én következtem a pénztárnál, és a pénztáros hölgynek illedelmesen "jó napot"-tal köszöntem. Én most a húszas éveim második felében járok és a pénztáros szintén huszonéves volt. A lényeg, hogy szóvá tette, hogy minek magázódok vele, gyakorlatilag le lettem tolva. A pénztáros teljesen le volt döbbenve, hogy én így köszöntem neki. Még azt is mondta, hogy neki maximum a gyerekek köszönnek így. A végén még nekem kellett kellemetlenül éreznem magam, pedig én csak illedelmesen viselkedtem. Egyébként egyre sűrűbben veszem ezt észre, hogy az emberek azt gondolják, hogy a tegezés-magázás pusztán az életkor kérdése. Pedig meglátásom szerint ez a legkevésbé függ az életkortól. A munkám során is nagyon sokszor előjön ez a probléma. Egyetemen tanítok, és nem egy esetben a hallgatók velem egy korosztályba tartozó emberek vagy nem sokkal fiatalabbak nálam. Sokan azt gondolják, hogy ez már elegendő indok ahhoz, hogy tegeződő, de sokszor inkább már haverkodós stílusban beszéljünk egymással. Egyszerűen nem veszik észre, hogy hiába vagyunk egy korosztály, tanár-diák viszony van köztünk.
2017. márc. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
A kérdező fogorvosnői egy hajóban eveznek az 5-ös válaszoló pénztárosával: senki sem tanította meg őket viselkedni, sem az iskolában, sem otthon. A szüleik is ugyanolyanok, mint ők maguk. A fogorvosnők bizonyára jók a maguk szakterületükön, megokosodtak ugyan, de nem lettek intelligensek.
2017. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
shit teszt volt, amin megbuktál
2017. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!