Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tudtok az indiai szokásokr...

Mit tudtok az indiai szokásokról/etikettekről?

Figyelt kérdés

Lényegében ez érdekelne:

Ez is ilyen indiai illem/szokás? -> Ha valakinek a barátja/barátnője (esetleg férj/feleség) indiai, akkor fedett ruhákban szabad járnia a városban és a tengerpartokon sem szabad bikinibe öltözni? Pontosan miért? És hogyan lehet erről lebeszélni?



2017. jún. 18. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Indiaiakkal és pakisztánokkal nőttem fel, jártam (illetve járok) egy iskolába/osztályba.

A fiatalabb generáció akik már itt születtek azok szinte ugyanolyanok külsőleg és belsőleg, bár jópár szokást megtartottak.

Az idősebb generáció akik hazájukban születtek, büdösek, curry szagúak, illemtelenek, büfögnek és finganak társaságban, akár fontosabb megbeszéléseken is. Legyenek bárhol, ők odafinganak az orrod alá.

Szinte egyikük sem eszik disznóhúst, még a fiatalabbak sem akik európában születtek. Csak "halal" kaját esznek. Tehát hiába csinálsz neki egy indiai kaját, például chicken tikka massala-t, nem fogja megenni mert te napraforgó olajat használtál és nem pedig a kimondottan halal olajat. (Ez csak egy példa, de ezis igaz.)

Ha megkínálod őket valamivel, akkor két dolgot csinálnak:

-Nem fogadják el.

-Kikapják a kezedből a csomagot és elolvassák a leírást hogy muszlimok is ehetik-e.


Nem mindenki lány hordja ezt a maskarát, van amelyik csak a haját fedi, de van akinek egyáltalán semmi nincs. Osztályomban is csak páran fedik a hajukat. Ezt állítólag akkor kezdik el hordani, amikor beáll a menstruációjuk. (Vagy mi, bocsi nem értek az ilyen női dolgokhoz :D)

Ez a családjuktól függ, hogy mennyire vallásosak, szóval lebeszélni az ilyen szokásaikról nem biztos hogy menni fog.


Ha van bármilyen kérdésed ezzel kapcsolatban akkor csak nyugodtan dobj egy privátot.

2017. jún. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

india ban azert nem a miszlim az uralkodo vallas

ellenben igen a muszlikoktol vettek at (vagyis eroszakoltak rajuk meg regen) a hindu indiaiak is sok szokast ami eredetileg nem indiai es nem hindu

a hindu vallas sokkal szabadabb igazabol a foldon a legszabadabb legalabbis az eredeti, igy a nemiseget is szabadan kezeltek

hogy ma szigoruan az mas kerdes, de szerintem mar "felvilafosulnak" lassan a muszlimosodott indiaik is illetve mashol elo muszlimok is

de mint irtam az indiaiak tobbsege hindu ami mas vallas


ha ti idegenek vagytok indiaban akkor gondolom nem torodnek a ti szokasaitokkal, csakbolyanokkal amik sertoek, de ezeknek wiki n google n is biztos utana lehet nezni

2017. jún. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


ami a helyiekre vonatkozik az nem feltetlen az idegenekre (egymaskozt) csak ha felejuk teszel valamit


azt irod "indiai" akkor csakbtudja mit szabad es mit nem, ha pedig csak szarmazasilag de nem helyi akkor miert szamitana annyira ha mar nem erzi indiainak magat?


[link]


ezek csakbturista tippek ha jol lattam


eddig amiket olvastam (regebben) abbol nem ugy tunt hohy india halalosan szigoru lenne

mint peldaul egy eleve halalos orszag ahol ha illemtudo is vagy meghalhatsz...

2017. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm.
2017. jún. 20. 18:49
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


nincs ertelme bekopizni mert rengeteg info van olyanok amik teged erdekelnek

tekerj le mert vegefele vannak


Hagyományok

Vallási etikett

Illemtan, szokások



de ezen kivul is meg


ha meg mindeg kevesled lehet a forrasokban talalsz valamit ahol tobb infot talalhatsz

2017. jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


ez is hasznosnak tunik


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


#11 es valaszom

onmagad Isten altali iranyitasaval: onfegyelmezetten (onuralom)

makulatlanul testileg es szellemileg (lelkikeg)

Isten kozpontuan, onmagad eleted Teremtojenek aldozod

Felsobbrendusegi es elsobbsegi erzetrol lemondva (hatalmaskodasrol, es birtoklasi vagyrol)


kicsit atfogalmaztam hogy erthetobb legyen

ha ezekszerint elsz akkor nagyon keves ember kothet beled, fokepp indiai es hindu mivel ezek az o legfobb tanitasaik is

2017. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. júl. 2. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!