Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Volt már részetek abban, hogy...

Volt már részetek abban, hogy valami/valaki megváltoztatta egy szilárd meggyőződéseteket?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon sok kampányfilmet láttam a tolerancia jegyében, némelyik egészen leleményes. Viszont még soha nem találkoztam olyan emberrel, akinek ennyi elég lett volna, hogy feladja azt, amit addig szentül igaznak vélt. Kíváncsi vagyok, van e egyáltalán olyan ember, akit egy film, vagy rendezvény, vagy akár csak egy beszélgetés rávett volna egy Pál fordulatra. Ha van ilyen vagy hasonló élményetek, osszátok meg velem. Nem kell a fenti példára korlátozódnia.
2017. aug. 19. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne!


Ahogy növök felfelé, érlelődöm, úgy változik, tágul-bővül a világképem, az addig szilárdnak vett meggyőződéseim is megváltoznak. Azt hiszem, ezt hívják fejlődésnek.

2017. aug. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Napi szinten történik ez velem. Szentül meg vagyok győződve az igazamról. Aztán, amikor 5 ember is mondja, hogy tévedek, akkor általában utána nézek az adott témának, és csodálkozok, hogy tényleg én tudtam rosszul.
2017. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát hogyne lenne ilyen.


Most nem feltétlen magamról beszélek, de...


Amikor mondjuk, keresztülszanáltatják a hittársaid a házadat valamiféle többségi érdekre hivatkozva, akkor ott azért megfordulhat egy-egy emberben a világnézete, nem gondolod? Szóval mindenkinél van valahol egy pont, ami után nincs visszaút...

2017. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen.

Először a Jézuska, Télapó és egyéb mítoszok dőltek le bennem, aztán később a felnőttek tévedhetetlensége és látszólag magabiztossága.

Ezután az derült ki, hogy a kemény munka és a siker nem mindig áll egyenes arányban, mint ahogy az is mítosznak bizonyult, hogy minden munkát az ahhoz leginkább hozzáértők végeznek.

Szintén baromság volt, hogy a nők többsége extrovertált, valamint az is megdőlt számomra, hogy a materializmus az érvényes igazság, amit mindenkinek el kell fogadnia.


Nagyjából az ezeket katalizáló eseményekre is emlékszem, de általában folyamatról beszélünk, vagyis nem tudok kiragadni egy-egy olyan momentumot, ami "aha"-szerűen, azonnal megváltoztatta volna a nézeteimet. Inkább felkeltette az érdeklődésemet, elkezdtem utánanézni, megfigyelni, és úgy változott meg a véleményem az adott dologról.


Nyilván még sok ilyen vár rám.

2017. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!