Hogyan mutatkozol be?

Figyelt kérdés

A teljes nevedet mondod,vagy csak a keresztnevedet?Én mindig csak a keresztnevemet mondom mert túl hülyén hangzik ha a teljeset kimondom mert a vezetéknevem és a keresztnevem is hosszú,de nem szeretném ha emiatt bunkónak tartanának.Pl.:á másik már rég elmondta a nevét(pl.:Nagy Lajos)én meg még csak akkor kezdem a keresztnevemet és senki se figyel már:D


Szóval nem bunkóság ha csak a keresztnevemet mondom?


2010. máj. 28. 19:27
 1/8 anonim válasza:

sztem elég a keresztnév

bár, ha nagyon hivatalos helyen kérdezik a neved, inkább mondd a teljeset

2010. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én mindig a vezetékkel együtt mondom szerintem úgy illik.nem tehetsz róla hogy hosszú a neved.Egyébként óriási jelentősége nincs a dolognak de szerintem illő a teljes nevet mondani.Nekem is hosszú egyébként.
2010. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hivatalosan teljes néven kell bemutatkozni, de baráti társaságban megfelel a keresztnév is szerintem
2010. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Teljes nevet és érthetően. Ez az illemszerinti.
2010. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha személyesen mutatkozom be akkor teljes nevet mondok, ha ismeretlen hív telefonon, akkor ha felveszem és a vezetéknevemet mondom csak. Ezt azért teszem, mert elég ismert a vezetéknevem (híres magyar orvos), ezzel talán sokat el is árultam és büszkén (ki)használom, mert eddig csak előnyöm származott belőle. Tudom nem a legszebb dolog, de a munkámban nagyon beválik.
2010. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljes névvel szoktam bemutatkozni mindenhol (telefonon is) Abban az esetben, ha baráti körben bemutatnak, s már látásból ismerjük egymást, akkor csak keresztnévvel.
2010. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én így szoktam:

Balogh Flóra.

Ennyi.:D

2010. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jó,de neked ilyen rövid kis frappáns neved van :)
2010. jún. 16. 11:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!