Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Udvariatlanság, ha szóbeli...

Udvariatlanság, ha szóbeli érettségire nem öltönyben megyek?

Figyelt kérdés
Még nem tudom milyen idő lesz jövő héten, de ha nagy kánikulák lesznek, akkor inkább nem vennék fel öltönyt, mivel úgyis csak beleízzadnék, és olyankor rossz lesz a közérzetem, ami negatív befolyással bírhat a vizsgatelljesítményemre.
2010. máj. 31. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Egy ingtől és nyakkendőtől nem lesz sokkal melegebb neked.
2010. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

csak akkor, ha fiú vagy


bemégy öltönyben, és tételhúzás után leveszed

2010. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Igen, udvariatlanság. Helyette mit gondoltál, rövidnadrágot?

A zakót ott is le tudod venni, azt a kb 1,5 órát meg kibírod. Egyébként vihetsz be magaddal enni-innivalót (vizet pölö), úgyhogy nem hiszem, hogy negatívan befolyásolná a teljesítőképességedet.

2010. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem nem udvariatlanság. Csak valami hülyes szokás.

Persze nem azt jelenti, hogy akkor szakadt pólóban kell menni, de ha nem érzed magad jól öltönyben, akkor ne abban menj.

Nem a ruha teszi az embert. Még régen az én osztályomban sem volt mindenki öltönyben. Nem azért mert nem volt öltönyük, hanem mert nem akarták felvenni. Nem befolyásolta a jegyet.

Menj amiben akarsz.

2010. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem kell a ló túloldalára esni; természetesen nem rövidnadrágot gondoltam, hanem mondjuk egy ing+fekete(szövet)nadrág kombinációt.

Bár föntebb nem írtam, de nyelvi érettségim lesz, úgyhogy az evés-ivás nem megoldható. Meg én a stressztől is ízzadok, szóval az öltöny csak rátenne még egy lapáttal.

De ha ez a norma, akkor természetesen öltönyt is veszek fel, legfeljebb majd leveszem, ahogy az egyik válaszadó is írta.

2010. máj. 31. 12:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Az előző az utolsó 11:57-esnek ment.
2010. máj. 31. 12:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor leírom nekem mi volt.

Tavaly érettségiztem, és meglehetősen sietnem kellett, ha nem akartam lekésni. Nagyon meleg volt, de öltönyben voltam.

A zakót felkészülési időre levetettem, aztán vissza akartam venni, de a tanáraim jelezték, hogy hagyjam csak a széken.

Szerintem udvariatlanság lenne öltöny nélkül bemenned.

A nyakkendő meg végig rajtam volt, azt nem vettem le.

Viszont, mivel az inged fehér, ezért kevesebb napfényt enged be.

Ha ingben és nyakkendőben vagy, nem gáz, de a zakód legyen nálad (legalább kézben). Megoldásként felkészülés közben támaszd a széked háttámlájára.

Az öltöny gatyája vékonyabb, mint a farmer, vagyis szerintem célszerű lehet azt hordanod.

A fekete cipőt zoknival nem tudod megúszni.

Ennyit tudtam segíteni.

2010. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Én zacskóvillantós fürdőgatyában mentem. Mondjuk öltöny is volt rajtam.
2010. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!