Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha én magázok, elvárhatom,...

Ha én magázok, elvárhatom, hogy a másik fél is magázzon?

Figyelt kérdés
Társas házban lakom, ahol 28 éves férjezett asszonyként néhány öregember letegez. Előre köszönök "jó napot"tal, de "szervusz"t és "sziát" kapok vissza. Örülnöm kéne, hogy fiatal vagyok, de annyira azért nem, és ha megadom a tiszteletet, szóvá tehetem, hogy ők miért nem?

2017. nov. 25. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom, gyerekként abban a házban nőttél fel, mert új lakóként nem csinálnák ezt.

Egyet tehetsz: kedvesen és mosolygósan azt mondod, hogy "Nekem kellett volna felajánlani a tegezést, de te megelőztél, akkor szevasz!"

Ha felháborodik, akkor meg azt: "Én nem tegezlek téged, ahogy te sem engem!"

2017. nov. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Nemhogy örülnél neki... pardon nem hogy örülne neki, hogy fiatalosnak találják.
2017. nov. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Az első válasszal értek egyet, a lényeg a kölcsönösség. (És nagyon jól hangzik a "Nekem kellett volna felajánlani" kezdetű mondat. Ez frappáns, intelligens, kifejező és kulturált visszavágás.


Amúgy jobb lenne, ha nem lenne külön tegezés és magázás, hanem csak egyféle megszólítás (lehetőleg a tegeződés), de ameddig megvan mindegyik, addig ez a megoldás.


A második válaszolónak pedig üzenem, hogy segítség helyett lekicsinyelni a kérdező problémáját nem igazán kulturált megnyilvánulás...

2017. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

A "Nekem kellett volna felajánlani" kezdetű mondat egyáltalán nem hangzik jól, mert hibás. Egy 28 éves nő nem ajánlhatja fel a tegeződést egy öreg férfinek. Az, hogy nő, csak akkor számít, ha hasonló korúak lennének. Emlékeztetőül: 1. prioritás: rang/tisztség, 2. pr. kor, 3. pr. nem.

Azt javasolnám, hogy törődj bele. Nem éri meg, hogy ilyesmi miatt ronts a viszonyotokon. Pár év múlva majd megoldódik...

2017. nov. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem értek egyet a 4.#-sel. Ha az idősebb IS tudná az illemet, NEM tegezné le a 28 éves asszonyt!

A kérdező eddig még nem tegezte vissza, megadta neki a tiszteletet, ideje, hogy megkapja a korának és női mivoltának megfelelő viszonzást.

2017. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Alig várom, hogy kihaljon végre ez a magázódás és megszűnjenek ezek a seggfájdalmak egyeseknél.
2017. nov. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Igen, elvárhatod, hogy ők is magázzanak.

Ha ezt felveted, akkor azért nem árt udvariasan tenni, mert a többség nem megbántási szándékkal tegez, hanem mert fiatal korában ahhoz szokott, hogy az öregek tegezik a fiatalabbakat. Főleg, aki faluban volt fiatal, és ott mindenki ismert mindenkit, már kicsi gyerekkorától.


Apám 74 elmúlt, és mindenkit letegez úgy 50-ig.

Párszor már szóvá tettem, hogy ezt nem illik, és olyankor mindig meg van döbbenve, hogy már miért nem illene. És akárhogy bizonygatom, nem hiszi el, hogy a másik esetleg sértőnek találja a letegezést. Mivel az ő használatában a barátságosság jele a tegezés.

2017. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
7. "Mivel az ő használatában a barátságosság jele a tegezés." Az lehet, de csak kölcsönös alapon...
2017. dec. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!