Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Jófogás nevű oldalon miért...

Strongest kérdése:

A Jófogás nevű oldalon miért olyanok az emberek, amilyenek?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, milyen témakört válasszak ehhez a kérdéshez, így ez sikerült.

Pár napja regisztráltam a Jófogás nevű adok-veszek oldalra. Tudni kell, hogy ugyanebből a célból a Vaterán is fent vagyok. Azt tudom, hogy az előbbi ingyenes hirdetésmegjelenítő, az utóbbi meg nem. Szóval olyan, mintha teljesen más emberek olvasnák mind a két oldalt és azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez miért van?

1. A Jófogáson meghirdetek valamit, valaki érdeklődik az áru után, akkor az az első, hogy alkudozik. Teljesen mindegy miről van szó, az is mindegy mennyiért adom, ő alkudozik. Ha egy vadonatúj, amerikai típusú hűtőt szeretnék eladni 100 forintért (tehát bőven áron alul) megkérdezi, hogy nem-e lehetséges 80 forintért? Számomra ijesztő ez a hozzáállás, tényleg ilyen emberek vannak?

2. A másik eset: az illető napokon keresztül ír. Küldjek fotót erről, írjam meg még azt, stb. stb. mindenben korrektül eljárok, minden kérdésére válaszolok, minden igényét kielégítem. Eljutunk a futárszolgálatig (vagy éppen postáig) megadom a bankszámlaszámom, a telefonszámom, a kutyám nevét, stb. aztán csak várok-várok-várok, tudja, hogy neki kellene utalnia, meg is van beszélve, de valamiért napokon keresztül nem utal, nem jelentkezik, noha pontosan látja mit írok, elolvassa. Ez most komoly? Van aki unaloműzésből csinálja végig az egész herce-hurcát, csak hogy a végén ne jöjjön létre az üzlet?



2017. dec. 14. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy internetes piac, nem az Ikea meg Tesco. A paicon az emberek alkudni szoktak.

Raadasul az eladok alt. tobert rakjak fol a dolgaikat, mert ugyis alkudni akarnak belole, igy nagyjabol azert az areert viszik el a dolgot, amit eleve elkepzeltek. En is csinalom. Ja es alkudozni is szoktam.

2017. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alain Delon ***** válasza:
93%
Nekem pont a fordítottja volt. Egy monitort akartunk venni, csak a szállítás lett volna problémás városon belül. Az eladó felajánlotta, hogy ő szívesen elhozza, aztán többet ő sem válaszolt.
2017. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Sokan pontosan ezért nem szeretik a jófogást. A vatera annyiból jobb, hogy ott, ha leütötte, akkor ki kell fizetnie azon az áron, persze neked is kell fizetned a vatera felé, ami már nem olyan jó, de hát valamit valamiért.
2017. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokat adtam már el a jófogáson, de eddig még csak 2x akadtam bele fura szerzetbe. Aki alkudozik, annak megmondom, hogy az árból nem engedek. Van olyan hirdetésem is, ahova beírtam, hogy az ár nem alkuképes. Ott általában nem szoktak alkudni.
2017. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

A Jófogás egy szenny... Már bocsánat. Ott "nincsenek" szabályok. Úgy vágnak egymás alá a vevők (és néha az eladók is), hogy hihetetlen.

Csakis a vaterát ajánlom!

2017. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anc válasza:
54%
Még egy szavazat a vaterára. Jófogás szerintem is megbízhatatlan. :/
2018. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!