Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szólítsam meg a fogorvosnőt?

Hogy szólítsam meg a fogorvosnőt?

Figyelt kérdés
A fogorvosnőőmel kb.egyidősek vagyunk és néhány kezelés után átváltott tegeződésbe.Azóta tegeződünk.Sok közös ismerősünk is van.Előfordult,hogy a városban összefutottunk és váltottunk néhány szót egymással.Annyira közeli ismerősök azért nem vagyunk úgy érzem,hogy a nevén szólítsam,ilyesmi nem került szóba közöttünk.Kellene neki telefonálnom időpontért és nem tudom hoyg szólítsam meg a telefonban.Vagy csak kérdezzem meg,hogy a fogorvosnővel beszélek-e és utána köszönjek.Általában simán sziát szoktunk köszönni egymásnak a rendelőben is.

2018. jan. 19. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tegeződtök mint irod a te helyett szólitsd Marinak. Ha nem annak hívják hanem kijavít attól kezdve tudod a nevét és sinen van a dolog.
2018. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak kiderült már, hogy van-e asszisztense. Ha van, köszönj hivatalosan, és ha esetleg ő az (valószínűleg megismered a hangját), akkor "ja, te vagy az?", és tegezve folytatod.
2018. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az övé a szám amin hívom,ő adta meg azt a számot még anno mikor az egyik ismerősöm beajánlott hozzá,azt mondta hivhatom azon is vagy a rendelő számán is,de a saját telefonjába mentette a számomat.Azon kommunikáltunk vagy virtuálisan e-mailben,de akkor fogászati kérdésekről,amit általában nem munkaidőben válaszolt meg.Időpontot csak telefonon ad.A rendelő mobilján nem vagyok benne a páciensek adatbázisába,így ha ott épp az asszisztensnő veszi fel magyarázkodhatok ki vagyok.
2018. jan. 19. 22:55
 4/10 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló: tudom a nevét.Csak mivel a páciense vagyok attól,hogy tegeződünk kellemetlen Andinak szólítanom ha felhívom,általában az ismerősei,barátai így hivják.Amikor először hallottuk egymást,és visszahívott,mert nem volt telefonközelben úgy szólt bele itt az Andrea doktornő,meg szeméylesen is gy mutatkozott be,de akkor még nem tegeződtünk.Mindenképp munkaidőben hivom,legnagyobb valószínúséggel nem lesz azonnal elérhető és ő fog visszahivni akkor meglátom,hogy szól bele.De talán az s egy opció,hogy amikor hivom mondom a saját nevemet,arra úgy is mondana valamit,köszönök neki és a tárgyra térek.Tudom nevetséges,de tényleg dilemmát okoz a helyzet :-)
2018. jan. 19. 23:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsörög, felveszi, bemutatkozik, te is bemutatkozol aztán megbeszélitek amit kell. A beszélgetés mely pontján lenne muszáj a nevén szólítani? Ha más veszi fel, vagy bizonytalan vagy, akkor mondod, hogy XY doktornővel szeretnél beszélni.

Nem lubickolok otthonosan a társadalmi formaságok terén, de itt még én sem látom a problémát.

2018. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is fogorvos vagyok.

Ha jóba vagytok akkor a nevén. Ha nem annyira, akkor doktornő. A "doki" meg ilyen megszólításoktól feláll a szőr a hátamon, szerintem neki is. Én még a nálam fiatalabbakat is magázom először, és ha valakivel nem vagyunk haverok csupán beteg, akkor orvos-beteg kapcsolatra törekszem, ami egy bizalmi kapcsolat, de nem spannolok le az illetővel.

2018. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A fogorvosnő kezdeményezte a tegezést.Nem szoktam az orvosokat letegezni,de ha egy korban hozzám közelálló orvos letegez,akkor szabadségot érzek,hogy tegezzem.Persze nem szoktam fennhangon a váróteremben tegeződve beszélni hozzá,hogy mindenki hallja.
2018. jan. 21. 12:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Túlreagálod a problémát. Ennyire nem szabad bizonytalannak lenni. A fogorvos is ember, pont ugyanolyan, csak a szakmája más. Ha lenne takarítónőd, azzal is így problémáznál?

Szólítsd a nevén. Vagy nem úgy szoktál másokat, ha tegeződtök? Akkor meg mi a probléma?

2018. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: jól sejtem, hogy fiatalabb vagy, mint az X-generáció? :)
2018. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem x generáció vagyok
2018. márc. 1. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!